Warszawa
Jesień w warszawskich ogrodach – czas na prace porządkowe przed zimą

Jesień spadła na nas raczej nieoczekiwanie. W ogrodzie pani Izy w Białołęce jesienne porządki wykonuje Dariusz Skoczyński, specjalista prac remontowo-budowlanych i ogrodniczych. 

Zapachniało jesienią, herbatką przy kominku, z ciepłym pledem na kolanach. Drewno do kominka też zostało przygotowane w ogrodzie pani Izy, pocięte i zabezpieczone przed deszczami i śniegiem.

Reklama
Oczyszczenia z zalegających liści wymagały rynny wokół dachu domu, a zamontowanie specjalnych siatek zabezpieczających uchroni te rynny przed liśćmi przez kilka najbliższych lat. – Wymieniliśmy także uszczelki na przeciekających złączkach, a niektóre trzeba było całkowicie wymienić na nowe – dodaje Dariusz Skoczyński.  - Przydaje się wykształcenie ogólnobudowlane i praktyczne umiejętności “złotej rączki” wyniesione z czasów szkolnych, ukłony dla nauczycieli Technikum Budowlanego w Częstochowie. A ogrody to moje hobby. 
 
Wokół tarasu wykonany został murek z piaskowca i podbudowa z kruszywa drogowego, odpowiednio zagęszczona. Szlifowania i malowania wymagały meble ogrodowe. – Drewnochron, polski impregnat do drewna okazał się niezastąpiony – rekomenduje Dariusz Skoczyński i podkreśla, że nie ma powodu, aby ukrywać nazwę produktu, skoro jest dobry i polski, naszej produkcji. – Dobrze zabezpiecza meble ogrodowe, ogrodzenia i inne elementy drewniane przed jesienną wilgocią i warunkami zimowymi.
    Tym niemniej, drewniane tarasy jednak nie wytrzymują zmian pogodowych w lecie i zimie w naszym klimacie, a nawet płytki ceramiczne nie wytrzymują śniegu, latem słońca na otwartych tarasach. Dlatego stary, drewniany taras w ogrodzie pani Izy trzeba było wymienić na nowoczesne deski kompozytowe ProDeck, zakupione w serwisie www.Dreved.pl, odporne na mróz, śnieg, a latem na silne nasłonecznienie.
 
Dariusz Skoczyński pracami remontowo-budowlanymi zajmuje się od 1985 roku,
już ponad 30 lat, szmat czasu i liczne doświadczenia. – Technologia bardzo się zmieniła, używamy teraz wiele nowych materiałów i preparatów, o jakich nawet
nie marzyliśmy w tamtych czasach - dodaje Dariusz Skoczyński. - A zresztą, starsi wiekiem pamiętają, jakie to były czasy, wszystkiego brakowało, po znajomości trzeba było załatwiać materiały budowlane. Dzisiaj młodym trudno to zrozumieć, jak to wtedy było, we wszystkich branżach.
 
Drewno do kominka też zostało przygotowane w ogrodzie pani Izy, pocięte i zabezpieczone przed deszczami i śniegiem. Zapachniało jesienią, herbatką przy kominku, z ciepłym pledem na kolanach. Ale jeszcze róże czekają na swoją kolej, na ich zimowe zaopatrzenie, bo nie należy się spieszyć z ich zabezpieczaniem, mogłyby zaparzyć się w dość silnym jeszcze, jesiennym słońcu, jeszcze przygrzeje nas polska złota jesień. Dopiero po pierwszych przymrozkach róże zostaną w ogrodzie pani Izy zabezpieczone przed zimowymi mrozami. Nie należy ich także teraz, jesienią, przycinać, ponieważ rany mogą się nie zdążyć zagoić po przyciętych pędach. Czynność tę wykonywać należy dopiero na wiosnę.  
 
Już teraz w Białołęce zainteresowani właściciele przydomowych ogrodów, wstępnie umawiają się z Dariuszem Skoczyńskim nie tylko na jesienne prace ogrodowe, ale także na już wiosenne prace porządkowe w ogrodach - zakładanie nowych i naprawianie zdziczałych, zaniedbanych trawników, sadzenie roślin i drzew, przycinanie.  
 
Kontakt: Dariusz Skoczyński email: dariuszs660 (at) gmail.com  tel. 602 341 133


Publikacja promocyjna.

 
stat4u PortalPOLSKA.pl