Kultura, edukacja

Z całej Polski

Dni Radomia 2018-06-05

W ostatnim tygodniu czerwca MOK „Amfiteatr” zaczaruje Radom, odmieni znane przestrzenie, ociepli ich wizerunek, pokaże, jak może wyglądać miasto przyjazne mieszkańcom: pełne sztuki i natury. Wszystko to w ramach Dni Radomia, które odbędą się w dniach od 25 do 30 czerwca.

Grzegorz Bogdał, Aleksandra Lipczak, Adam Robiński, Paweł Sołtys, Marcin Wicha. Opowiadania, eseje, reportaż literacki, żadnej powieści. Tak wyglądają nominacje do Nagrody Gombrowicza, której patronuje Rita Gombrowicz. Laureata poznamy 9 września podczas festiwalu Opętani Literaturą. Otrzyma on 40 tysięcy złotych.

Prezydent Miasta Radomia ogłasza nabór prac do konkursu na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką lub magisterską poświęconą tematyce rozwoju gospodarczego Radomia

Kameralne Lato 2018-05-29

1 lipca ruszają Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato. Kameralne Lato to od 11 lat największa cykliczna impreza filmowa w Radomiu.

Mityng Gwiazd 2018-05-24

27 maja gwiazdy lekkiej atletyki znów zawitają do Radomia. Po raz drugi stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie areną zmagań najlepszych sportowców, w tym medalistów olimpijskich, finalistów mistrzostw świata i Europy podczas Mityngu Gwiazd.

  W niedzielę, 27 maja Kabaret PKS wystąpi około godz. 18 na festynie charytatywnym w Niedrzwicy Kościelnej. Skecze kabaretu opowiadają różne historie z życia człowieka, zaczynając od jego powstania w skeczu pt. "Raj", następnie podróż przez poszczególne etapy jego życia. Charytatywny Piknik Rodzinny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień odbędzie się w niedzielę w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej.

19 maja na miłośników wydarzeń kulturalnych czeka moc atrakcji podczas kolejnej już Nocy Muzeów.

31 maja upływa termin nadsyłania kandydatur do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2017 rok. Zgłoszenia przyjmuje Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Dziś, we wtorek przypadają 101. urodziny Ireny Miazgi, najstarszej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu przy ulicy Wyścigowej 16. Były serdeczności, kwiaty, listy gratulacyjne i urodzinowy tort.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
stat4u PortalPOLSKA.pl