Kultura, edukacja

Z całej Polski

W czasie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 wiele będzie się działo nie tylko na radomskim niebie, ale także na ziemi. Poza atrakcjami na lotnisku na Sadkowie, dwie miejskie instytucje kultury – „Amfiteatr” i „Łaźnia” - przygotowały szereg wydarzeń dla gości pokazów w centrum miasta.

W najbliższy weekend (11-12 sierpnia) wyruszymy z Fosy pełnej kultury na Ukrainę!

W ramach „Fosy pełnej kultury” w najbliższy weekend Amfiteatr proponuje wyprawę do Skandynawii. Będzie to wyjątkowa okazja, by poznać obyczaje Wikingów, ich ubiór, sposób walki, ozdoby i życie codzienne w wikińskiej wiosce, która stanie w przestrzeni Fosy. O detale zadba grupa rekonstrukcji historycznej Utgard z Gliwic.

Stale powiększa się kolekcja, która znajdzie się w Galerii Radomskiego Sportu. Do zbioru właśnie dołączyły pamiątki przekazane przez Ryszarda Swata, od którego kolarskiego abecadła uczył się sam Ryszard Szurkowski.

Po zeszłotygodniowym spotkaniu z kulturą Czech, Amfiteatr zaprasza na trzeci weekend w „Fosie pełnej kultury”. Tym razem proponuje podróż do barwnych Indii. Organizatorzy chcą przybliżyć egzotykę kraju pełnego kontrastów, wziąć na warsztat muzykę i charakterystyczny taniec w przepięknych sari.

Rozpoczął się cykl letnich koncertów Radomskiej Orkiestry Kameralnej w muszli koncertowej, w parku im. T. Kościuszki.

Wystartował projekt „Fosa pełna kultury” realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”.

Kameralne Lato 2018-07-02

Tegoroczna edycja festiwalu to programy edukacyjne dla młodzieży, konkursy filmowe, koncerty i liczni goście z zagranicy oraz mnóstwo wydarzeń towarzyszących - w tym widowiskowe wydarzenia plenerowe.

Waldemar Dolecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” został Laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej za działalność w 2017 roku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
stat4u PortalPOLSKA.pl