Kultura, edukacja

Z całej Polski

26 lutego o godzinie 20 w Strefie G2, ulica Przemysłowa 20 będzie Tour de Stand Up Radom.  

"Komputerowy Rower" 2018-02-12

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI z Radomia i regionu. Zawodnicy piszą test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wykazują się  umiejętnością obsługi programu komputerowego „BERDE 2.0”. Sprawdzian polega na przejechaniu rowerem trasy wylosowanej przez komputer.

Resursa Obywatelska przyjmuje zgłoszenia kandydatów do tegorocznej nagrody im. Św. Kazimierza. Nagroda jest przyznawana co roku podczas obchodów święta patrona miasta – „Kazików”. Mogą ją otrzymać osoby, stowarzyszenia, czy organizacje, które wykazały się w roku poprzednim, czyli 2017, wybitnymi dokonaniami w dziedzinie popularyzacji historii i tradycji Radomia oraz dziedzictwa kulturowego naszego miasta.

  Na staż, tym razem do Portugalii, wyjechało 30 uczniów. Placówka, prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, taką wyjątkową szansę zdobycia przez młodzież doświadczenia zawodowego oferuje już od ponad 10 lat. Dotąd nie zdarzyło się, aby profesjonalnie przygotowany przez szkołę wniosek o unijne fundusze na sfinansowanie takich wyjazdów nie został zaakceptowany.

Muzeum-Zespół Synagogalny zaprasza na ferie.

Ferie z MOSiR-em 2018-02-05

MOSiR zaprasza na ferie zimowe.

Zapewnienie bezpieczeństwa imprezy masowej polega na spełnieniu przez organizatora wymogów wynikających z przepisów ustaw i rządowych rozporządzeń. Najważniejszą ustawą, określającą obowiązki organizatora jest Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych.

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie zapraszają na wystawę prac Krzysztofa Sidora. Wernisaż odbędzie się 2 lutego 2018 r. o godz. 17.00 Galerii Na Parterze MBP Włodawa

21 stycznia w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego odbył się koncert kolęd chóru „Fletnia Pana”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
stat4u PortalPOLSKA.pl