Wiele miast (20)

Psychoterapia Bydgoszcz

Kiedy nie radzimy sobie z długotrwałym dyskomfortem psychicznym o różnym podłożu, zbawienna okazuje się psychoterapia. Jak pokazują liczne badania psychoterapia indywidualna nie tylko pomaga zwalczyć zaburzenia lękowe, ale też pomaga odzyskać równowagę osobom na życiowym zakręcie.

Kryzys egzystencjalny może być wynikiem ciężkich przeżyć spowodowanych śmiercią bliskiej osoby, utratą pracy, rozwodem lub informacją o poważnej chorobie.

Na czym polega sens psychoterapii?

Reklama
Rolą psychoterapii jest przepracowanie trudnych tematów z przeszłości, co jest niezbędne dla odzyskania równowagi psychicznej. Dla niektórych osób psychoterapia jest szansą na zwiększenie poczucia własnej wartości, zdolności komunikacji z innymi osobami i nawiązywanie
z nimi pozytywnych relacji.


 
Psychoterapeuta Bydgoszcz - stany lękowe, depresja

Decydując się na psychoterapię, przyznajemy sami przed sobą, że na skutek pojawiających się trudności w swoim życiu, nie jesteśmy w stanie funkcjonować w społeczeństwie tak jak kiedyś. Jeśli Ty także czujesz, że nie możesz poradzić sobie z myślami w swojej głowie i trudnymi relacjami w Twoim życiu, skorzystaj z pomocy psychoterapeuty.


Dlaczego warto udać się do poradni zdrowia psychicznego?

Sama rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutką nie jest żadnym wstydem, a tak niestety uważa spora część osób borykających się z problemami natury psychologicznej. Psycholog terapeuta to lekarz jak każdy inny - dlatego jeśli z bolącym gardłem udajemy się do laryngologa, tak w przypadku problemów o podłożu psychologicznym umawiamy się na sesje terapeutyczne. 


Psychoterapeuci poddający się regularnej superwizji

Aby zasłużyć na miano najlepszego psychoterapeuty, potrzebne jest wsparcie mentora zapewniające specjaliście przestrzeń do refleksji, analizy przypadków i doskonalenia umiejętności terapeutycznych. 


Psychoterapia indywidualna w Bydgoszczy

Zwrócenie się do specjalisty od zdrowia psychicznego jest jak najbardziej naturalną reakcją człowieka znajdującego się w życiowym kryzysie. Żadna osoba nie powinna cierpieć w ciszy i poczuciu bezradności. Psychoterapia pomaga znacznie szybciej uporać się z problemami,
dzięki czemu możemy stać się silniejsi wewnętrznie oraz zdobyć wiedzę na temat dbania o nasz dobrostan psychiczny w przyszłości.
 

Konsultacja psychologiczna Bydgoszcz
 
W zależności od rodzaju terapii, osoby potrzebujące pomocy psychologicznej mogą liczyć na doraźne konsultacje psychologiczne, interwencje kryzysowe, profesjonalną diagnozę psychologiczną np. w kierunku zaburzeń osobowości, a także krótko- lub długoterminowe konsultacje psychologiczne. Celem terapii jest poprawienie relacji z innymi ludźmi oraz odzyskanie harmonii psycho-fizycznej.

Psychoterapia Bydgoszcz wychodzi naprzeciw pacjentom, oferując pomoc, z której można skorzystać także w wygodnej formule online.
 
Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl