Styl życia

Z całej Polski

  Minęły już 4 lata od kiedy Grzegorz Korczak, z wykształcenia operator filmowy po łódzkiej filmówce, nagradzany i pracujący na całym świecie, reżyser efektów specjalnych (m.in. nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego pt. Królik po berlińsku) zarzucił tworzenie filmów na rzecz pasji do motoryzacji. Najpierw w swoim przydomowym garażu, potem w większej pracowni zaczął budować niepowtarzalne motocykle pod marką Unikat Motorworks.

  Zamiast przesiadywać przy zbyt obficie zastawionym świątecznym stole, coraz więcej rodaków wybiera aktywny wypoczynek w Wielkanoc. Ostatnio szczególnie dużym powodzeniem cieszą się zorganizowane wyjazdy autokarowe, z przewodnikiem i ze zwiedzaniem miasta na Jarmarki Wielkanocne do Wiednia i Pragi.

  Ani się obejrzeliśmy, jak małymi kroczkami, ale jednak wzrasta poziom życia. Do krajów wysoko rozwiniętych jeszcze nam sporo brakuje, ale dla wielu innych Polska staje się integralną częścią świata zachodniego.    Podwyższanie się poziomu życia skłania do wprowadzania nowych, doskonalszych usług ułatwiających nasze codzienne życie.

Jeszcze do niedawna laser kojarzył nam się głównie z filmami science-fiction, obecnie jest on coraz bardziej obecny w naszym życiu. Na przykład jest wykorzystywany w czasie skomplikowanych operacji medycznych. Podobnie rzecz się ma w przypadku przemysłu, gdzie cięcie laserem twardych przedmiotów powoli staje się codziennością.

Origin Polska to siostrzana firma kanadyjskiej spółki Origin Active Lifestyle Communities. W Otwocku – Soplicowie uruchomione zostanie za kilka miesięcy centrum medyczno-opiekuńcze ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej dla osób w wieku senioralnym.  Mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską specjalizującą się w geriatrii ze szczególnym uwzględnieniem demencji. 

Szacuje się, że obecnie na świecie żyje 47 milionów osób cierpiących na demencję. Przewiduje się, że do roku 2050 liczba ta osiągnie 131 milionów. Jak podaje magazyn medyczny The Lancet, zgodnie z raportem zaprezentowanym podczas Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimerowskiego w Londynie, co trzeciego przypadku demencji można by uniknąć, gdyby ludzie już w młodości zaczynali dbać o zdrowie swojego mózgu. 

Wielu z nas podejmując decyzję o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń fizycznych biegnie na siłownię lub do klubu fitness, by wykupić karnet. Niektórzy stają też przed dylematem, czy lepiej zapisać się na siłownię czy ćwiczyć w domu. Treningi w domu mogą być tak samo skuteczne jak treningi na profesjonalnej siłowni.

Już drugi rok szkolny obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z lipca 2016 r. w sprawie środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w szkołach. Radomska Mega Zapiekanka dostarcza miesięcznie już ponad 2 tysiące dietetycznych kanapek i sałatek do kilku szkół.  Dzieci przyzwyczaiły się do zestawów narzuconych przez rozporządzenie i dzięki temu są obecnie racjonalnie żywione, bez narażania na pokusy skutkujące dawniej otyłością niepokojąco szerzącą się w dawniejszych rocznikach.

Burmistrz Włodawy zaprasza uczniów włodawskich szkół do zgłaszania swoich kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 stycznia. Swoich reprezentantów uczniowie wybiorą już w lutym.Uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miejskiej we Włodawie. Do zgłoszenia należy dołączyć listę minimum 30 podpisów uczniów danej szkoły popierających kandydata.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
stat4u PortalPOLSKA.pl