Dom i ogród

Z całej Polski

  Mini rolety są obecnie jednym z najpopularniejszych systemów osłony okien. Charakteryzują się stosunkowo prostym montażem i niewielką ceną, co sprawia, że są one kupowane coraz chętniej. Gdzie można je zastosować? I dlaczego warto je kupić? Sprawdźmy.

Wzrasta świadomość ekologiczna, o czym świadczy rosnąca sprzedaż pelletu, paliwa bardziej ekologicznego niż dotąd powszechnie stosowane. Jedna z klientek zgłosiła zamówienie na pellet, bo powzięła nagły zamiar wymiany pieca węglowego na nowocześniejsze wyposażenie. W szkole jej córki ktoś powiesił zdjęcie ukazujące komin, z którego walił czarny dym – z podpisem: To oni nas trują!  Klientka z przerażeniem poznała: – To mój komin...  i postanowiła jak najszybciej przerobić instalację na piec na zasilany pelletem.

    Lubimy tamten styl, XIX-wieczny. Może dlatego, że męczy nas nowoczesne, ale surowe w formie wyposażenie mieszkań, może tęsknimy za przytulnością historycznych wnętrz, zdobnictwem, bo lubimy otaczać się rzeczami pięknymi, zwłaszcza w wyposażeniu naszych mieszkań.

  W każdą sobotę na krakowskim Targu Pietruszkowym można zaopatrzyć się w warzywa z ekologicznego gospodarstwa Eko Doniec. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na żywność ekologiczną, bo już coraz więcej ludzi ma dość chemicznie hodowanej i konserwowanej żywności. Potem przewożonej, często wielokrotnie przeładowywanej, przechowywanej miesiącami z wykorzystaniem środków chemicznych. 

Jesień spadła na nas raczej nieoczekiwanie. W ogrodzie pani Izy w Białołęce jesienne porządki wykonuje Dariusz Skoczyński, specjalista prac remontowo-budowlanych i ogrodniczych.  Zapachniało jesienią, herbatką przy kominku, z ciepłym pledem na kolanach. Drewno do kominka też zostało przygotowane w ogrodzie pani Izy, pocięte i zabezpieczone przed deszczami i śniegiem.

Karnisze są nieodzownym elementem wystroju okien, które mają być przyozdobione takimi elementami jak: firany czy zasłony. To, na czym je powiesimy ma ogromne znaczenie, aby całe wnętrze wyglądało spójnie według danego stylu. Wybrane modele mogą stać się swoistą ozdobą salonu, kuchni czy sypialni.

  Każdego roku w sierpniu wykonawcy usług remontowo-budowlanych mają ręce pełne roboty. Bo teściową wysyła się nad morze, żonę z dziećmi też na wczasy, a pan domu wtedy rusza do dzieła, do remontu. W ruch idzie wiertarka, młotek, szlifierka...   Corocznie w sierpniu firmy remontowe mają wyraźnie więcej zleceń. 

Od 2014 r. kredyty hipoteczne wymagają od kredytobiorcy wkładu własnego. To oznacza, że zakup mieszkania wymaga oszczędności. W tym roku jest to aż 20% wartości mieszkania. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy wkładu własnego? Specjaliści z platformy KtoryEkspert.pl zdradzają, jaki jest na to sposób.

We Francji już od mniej więcej 30 lat powtórnie wykorzystywane są elementy budowlane z budynków rozbieranych ze względu na wysoką cenę gruntów. Co 20 – 30 lat demontowane są biurowce w wielkich miastach, a w ich miejsce budowane są kolejne budynki, służące do czasu kolejnej rozbiórki.   W Europie upowszechnia się recykling materiałów budowlanych i elementów wyposażenia. Jedną z firm specjalistycznych, zajmujących się odzyskiwaniem i dystrybucją podłóg technicznych jest polska firma Incomex...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
stat4u PortalPOLSKA.pl