Motoryzacja, lotnictwo

Z całej Polski

Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, dr inż. Bogusław Szlachetko i dr inż. Michał Lower znaleźli się wśród 30 Kreatywnych, w rankingu organizowanym przez serwis Wroclaw.pl    Obaj naukowcy pracują w zespole start-up Sky Tronic nad sztuczną inteligencją bezzałogowych statków powietrznych, tzw. dronów. Opracowują innowacyjną technologię sterowania lotem opartą na rozmytych regulatorach stabilizacji lotu  FLC (ang. Fuzzy Logic Controller). 

Firma TD z Gdyni opracowała i udostępniła w sieci bardzo przydatną dla kierowców zawodowych darmową aplikację mobilną  TruckDriver.eu  Zaskakująco dużo pobrań odnotowano w ciągu zaledwie pierwszych dwóch tygodni jej działania - już ponad 500, bez spektakularnej reklamy.   Tak liczne pobrania aplikacji TruckDriver.eu świadczą o dużym zainteresowaniu i niewątpliwym zapotrzebowaniu na takie narzędzie. Aplikacja jest skierowana dla kierowców zawodowych samochodów ciężarowych, dostawczych.

General Dynamics F-16 Fighting Falcon to wielozadaniowy samolot, który został zaprojektowany przez wytwórnię General Dynamics. Jego producentem jest amerykańska firma Lockheed Martin. Produkcję tego samolotu rozpoczęto w latach 70. ubiegłego wieku. Znajduje się w służbie 26 państw, w tym także w służbie Sił Powietrznych Polski. Pierwsza partia F-16 trafiła do naszego kraju w roku 2006. Amerykańscy piloci nazywają go „Viper”. W Polsce nazywany jest „Jastrzębiem”.

Фабрика по производству светящихся материалов Acmelight разрабатывает и производит светящуюся в темноте краску, а также светящуюся продукцию для таких сфер деятельности, как: строительство и ремонт, дизайн и реклама, тюнинг и аэрография, сувениры и изделия из стекла, а также системы безопасности и эвакуации людей. Светящаяся краска Acmelight™ – это революционная технология, в основе которой лежит действие люминесцентного пигмента, способного преобразовывать поглощаемую им энергию в свечение в темноте.

Już po raz ósmy w środku lata w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Zlot Weteranów Szos - Historia na kołach. Impreza rozpocznie się w tanecznym stylu, w Stadzie Ogierów już 14 lipca, o godz. 20:00. 

W piątek, 28 lipca w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju wystąpi uwielbiany przez miłośników polskiego bluesa zespół Stare Dobre Małżeństwo. Koncert rozpocznie się o godz. 20, a wyjazd do słynnej uzdrowiskowej miejscowości zapewniają autobusy PKS Polonus.   Kilka tysięcy pasażerów PKS Polonus podróżuje corocznie na tej trasie przez Grójec, Białobrzegi, Radom, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Nowy Sącz.

26 000 złotych – właśnie tyle przeciętny Polak przeznacza na zakup samochodu. 49% mieszkańców naszego kraju deklaruje, że kolejne auto kupi za nie więcej niż 10 000 złotych. Przeważnie jest to inwestycja na długie lata. Tylko 5% kierowców potwierdza, że nabytym pojazdem będzie jeździć nie dłużej niż rok. Najczęściej wymiana samochodu następuje po trzech latach.

Zwyczaj wiosennego wypalania traw ciągle się utrzymuje i podrywa do akcji strażaków. Sky Tronic, innowacyjna spółka technologiczna z Wrocławia specjalizująca się w tworzeniu nowych technologii dla bezzałogowego lotnictwa podpisała list intencyjny z OSP Roczyny w powiecie wadowickim w Małopolsce zachodniej w zakresie opracowania, testowania i wdrożenia specjalistycznego drona przeznaczonego dla straży pożarnej.

Sky Tronic - twórca innowacyjnej technologii sterowania i stabilizacji lotu dla dronów został doceniony przez jury i zajął II miejsce podczas półfinałowej rundy międzynarodowego konkursu ABSL Start-Up Challenge 2017 we Wrocławiu.   Konkurs ABSL Start-Up Challenge to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń promujących polskie innowacje za granicą. 

1 2 3 4 5 6
stat4u PortalPOLSKA.pl