Aktualności

Z całej Polski

  W Nowym Sączu są do kupienia dwa obiekty architektury współczesnej i perła architektury secesyjnej. Ich kapitalne remonty przeprowadza znana sądecka firma budowlana Phoenix Construction Engineering&Management  http://phoenix-construction.eu     Te dwa obiekty i zabytkowa kamienica w Rynku, po gruntownym remoncie mogą służyć jako luksusowe rezydencje, biurowce, może hotel, może winiarnia lub restauracja.

  Rozmowa z Moniką Ślusarczyk, dyrektorem oddziału w Polsce amerykańskiej firmy TW Metals, która postanowiła zainwestować w Parku Naukowo – Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) prowadzonym przez Starostwo Powiatowe.

Burmistrz Świebodzina informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie Gminy Świebodzin szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą, będzie istniała możliwość ubiegania się o umorzenie zaległości z tytułu III i IV raty podatku rolnego.

Świebodzin otrzymał dyplom za udział w Plebiscycie Terra Flower Power 2018 "Najbardziej ukwiecone miasto w Polsce".

W tym roku 1 września wypada w sobotę dzięki czemu wakacje wydłużyły się o dwa dni. Jednocześnie 1-2 września są ostatnim weekendem wakacji, a więc okresem powrotów oraz pożegnania z latem. Policjanci z różnych wydziałów będą czuwali zarówno przy drogach dbając o bezpieczny powrót jak i w miejscach rekreacji i grupowania się młodzieży aby wakacje mogły zakończyć się szczęśliwe.

Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym Policjanci ze Świebodzina rozpoczeli przygotowania do działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi sprawdzają między innymi prawidłowość oznakowania w rejonach szkół i przedszkoli, a także przejść dla pieszych. Oznakowanie sprawdzane jest w całym powiecie.

W 2018 roku Gmina Świebodzin po raz 6 przystąpiła do realizacji zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Świebodzin w roku 2018”  w ramach „Programu Usuwania Azbestu z terenu Gminy Świebodzin na lata 2012-2032”.

Plebiscyt prowadzony jest przez Ptak Warsaw Expo, organizatora największych w Polsce targów turystycznych World Travel Show, a także Radio Zet, portal WP oraz Tygodnik "Wprost". Aby wziąć udział w plebiscycie należy zagłosować na stronie https://worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski/ lub facebookowym profilu targów: World Travel Show PWE.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
stat4u PortalPOLSKA.pl