Aktualności

Z całej Polski

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Wiesława Muszyńskiego, we Włodawie powstał w tym roku pierwszy budżet obywatelski. Została na ten cel przeznaczona kwota 50 tys. zł. Wśród wielu propozycji zgłoszonych przez włodawian do budżetu znalazły się: plany budowy placu zabaw przy ulicy Kraszewskiego, modernizacja trybuny na stadionie miejskim, budowa samoobsługowej stacji naprawy rowerów, zagospodarowanie terenu wokół zbiornika Okopiec, przebudowa ulicy Działkowców, zakup instrumentów muzycznych dla orkiestry dętej oraz muszkietów dla drużyny strzeleckiej, a...

16 listopada w EuroCentrum Office Complex w Warszawie odbyła się konferencja z cyklu „Normalizacja dla Smart Cities”. Była to już druga edycja wydarzenia organizowanego przez Polski Komitet Normalizacyjny. Tym razem odbyła się pod hasłem „Normy kształtują inteligentne miasta”. O doświadczeniach pierwszego certyfikowanego miasta inteligentnego w tej części Europy opowiedział wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz.

  Nowy singiel powstał we współpracy ze znanym producentem Konradem Leszczyńskim. Premiera teledysku odbyła się 26 października 2017 roku. Teledysk powstał w Niemczech, ma już ponad 7 tysięcy wyświetleń. Singiel pojawił się na 26 miejscu Top Video portalu Muzykoholicy. Kompozycja i słowa: Karina Opyrchał, produkcja: Konrad Leszczyński. Singiel dostępny również na platformach streamingowych.

Liderem zespołu jest Piotr “Gofer” Węglarczyk – gitara rytmiczna i wokal prowadzący, skład zespołu współtworzą:  Igor Rudnicki-Drabik (ex Neurotik, Area) - gitara basowa, wokal wspierający, Marcin Kapusta - gitara prowadząca, Mikołaj Harasimowicz – perkusja.

W piątek, 10 listopada, w przeddzień oficjalnych obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Orłowie odbyła się II Dzielnicowa Parada Niepodległości. W wydarzeniu licznie wzięli udział uczniowie orłowskich szkół oraz mieszkańcy dzielnicy.

Slalom, równoważnia, drążki, do tego dystrybutor torebek i pojemnik na odchody. Wilanowska Dog Park, który powstaje w sąsiedztwie ul. Madalińskiego, zachęci zapewne niejednego właściciela psa do skorzystania z tego miejsca. Właśnie trwają ostatnie odbiory techniczne prowadzone przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Wkrótce zostanie on udostępniony mieszkańcom i ich milusińskim.

W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości weterani, młodzież i politycy zebrali się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku. Obecni byli przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego i Miasta Gdańska.

„Legiony to…” - pod takim hasłem już trzynasty raz społeczność VI LO im. Jana Kochanowskiego w przededniu Święta Niepodległości zorganizowała Marsz Wolności.

Zakończono remont włodawskiego pomnika Tadeusza Kościuszki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
stat4u PortalPOLSKA.pl