Aktualności

Z całej Polski

  Już 40 uczestników zgłosiło akces do Rajdowego Pucharu Amatorów w gminie Lubomia. Rajd odbędzie się w niedzielę, 15 lipca. Jest to już III runda Rajdowego Pucharu Amatorów Super sprint "Prypeć".   Start nastąpi z ulicy Wiejskiej 1, a zakończenie 8-kilometrowej trasy w Ligocie Tworkowskiej 17. zdj. Tuszyński Rally Foto, tuszynskirallyfoto(at)gmail.com

W Gdyni w piątek otwarta została Klinika Gorszewska, salon medycyny estetycznej www.KlinikaGorszewska.pl  Organizatorem jest Magdalena Gorszewska, kosmetolog, trycholog i specjalistka medycyny estetycznej. W uroczystości otwarcia wzięli udział także: Marta Pogorzelska, dyrektor firmy kosmetycznej Mary Kay, Milena Szniter, przedstawicielka firmy Yves Saint Laurent pod patronatem marki Douglas.   Zdj. Ida Sokołowska

Od 11 do 13 lipca br w Meksyku odbędą się największe targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej. Szacuje się, że 600 wystawców z całego świata biorących udział w INA PAACE Automechanika, odwiedzi ponad 25 000 osób.   To wielka szansa dla polskich producentów części samochodowych, których wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) organizując stoisko narodowe.   Zdj. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Polska reprezentacja odpadła z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, ale okazuje się, że razem z kilkoma wielkimi zespołami z krajów, które były w czołówce mistrzostw od dziesięcioleci. Może to jakieś pocieszenie? Emocji piłkarskich jednak nie brakuje, inni grają dalej, a niejeden mecz kończy się zdumiewającym rezultatem. Zwłaszcza po seriach rzutów karnych.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przeprowadzili szkolenie dla pracowników Urzędu Miejskiego w Radomiu zajmujących się problematyczną bezpieczeństwa.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek radomscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przedsiębiorczość, produkty lokalne, atrakcje turystyczne i kulturalne -  to przykłady walorów i usług z terenu Powiatu  Rzeszowskiego, które będą teraz promowane w Polsce pod wspólną marką „Regio Resovia”.  Projekt powstał dzięki inicjatywie Józefa Jodłowskiego, Starosty Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska”.

W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kowali. Modernizację budynku udało się sfinansować dzięki wsparciu samorządu tej gminy. Insp. Marek Świszcz I Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu przekazał na ręce przełożonego miejscowych policjantów symboliczny klucz do posterunku.

Koncerty, piknik historyczny i wydarzenia sportowe będą towarzyszyć obchodom 42. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
stat4u PortalPOLSKA.pl