Aktualności

Z całej Polski

Coraz więcej kobiet oczekujących dziecka skarży się na brak życzliwości ze strony osób, z którymi mają do czynienia w przestrzeni miejskiej. W urzędzie, w kolejkach coraz częściej zapomina się o tradycyjnych przywilejach tej grupy. 

Piotr Mandziara, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim, dał ostatnio swoim uczniom doskonały przykład postawy godnej naśladowania. 

Radosław Domkowski, który prowadzi zakład optyczny przy ul. Podgórnej, przystąpił do programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. 13 września podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem porozumienie w tej sprawie.  

Sprawna akcja przeprowadzona przez łomżyńskich funkcjonariuszy pozwoliła na szybkie odnalezienie 62 – letniego mężczyzny. Jak się okazało, całą noc spędził on w niezabezpieczonej studzience na terenie Fortów w Piątnicy do której zsunął się zrywając gałązki bzu. Był przemoczony i zziębnięty, ale dzięki determinacji szukających go policjantów, bezpiecznie wrócił do domu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego realizują działania edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym celu prowadzą spotkania z uczniami szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu łomżyńskiego, aby wytłumaczyć najmłodszym jak unikać zagrożeń w drodze do szkoły. Dziś taką lekcję bezpieczeństwa miały pierwszaki z łomżyńskiej „siódemki”. Działania te realizowane są w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" pod patronatem MSWiA.

Wystawę prac Juliusza i Wojciecha Kossaków, Jana Stanisławskiego, Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Weissa, Tadeusza Makowskiego i innych można oglądać w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury od 15 września do 25 października br. 

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do zapisywania się na zajęcia kulturalno-oświatowe przygotowane w bieżącym roku szkolnym.

Zapraszamy na zakończenie lata do Galerii B.S. Choszczówka, ul. Łazanowicka 18, w godz. 18:00-21:00. Najpierw wernisaż prac mieszkańców - uczestników "Rodzinnego pleneru artystycznego", a później koncert Balkanero Trio. 

Zapraszamy mieszkańców Białołęki 16 września, w godz. 12:00-15:00 na gry miejskie w parku Strumykowa. Jeśli chcecie zobaczyć na własne oczy Bazyliszka lub u Królowej Bony nauczyć się, jak rozróżnić seler od pora - przyjdźcie koniecznie. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
stat4u PortalPOLSKA.pl