Pomagamy

Z całej Polski

Raczkująca dziedzina nauki, jaką jest medycyna pola informacyjnego, opiera się na założeniu, że nasza świadomość potrafi “przemawiać” do ciała i “słuchać go”, korzystając z pola informacyjnego – tak definiuje tę dziedzinę Marcus Schmieke, niemiecki filozof, naukowiec, wynalazca i przedsiębiorca.  

Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych i organizacji, ważne jest także, aby potrzeby i problemy dostrzegane były przez władze wyższego szczebla - sygnał i wzór idący z góry jest najlepszym sposobem na to, aby z zagadnieniami dotrzeć jak najgłębiej. Zwraca się między innymi uwagę na to, aby rozwiązywać kwestie informacyjne: niewiele jest miejsc, w których osoba z niepełnosprawnością może uzyskać kompleksowe wskazówki na temat dostępności konkretnych obiektów i udogodnień.

Centrum ORIGIN Otwock ORIGIN Polska przygotowuje się do otwarcia pierwszego obiektu w Polsce, Centrum ORIGIN w Otwocku, położonego nieprzypadkowo w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.   Obiekty ORIGIN projektowane są zgodnie z zasadami architektury terapeutycznej, której celem jest tworzenie przestrzeni wywierającej pozytywny wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję człowieka. 

Firmy ubezpieczeniowe nader chętnie i skrupulatnie pobierają składki za sprzedane polisy, lecz gdy nadchodzi moment wypłaty środków pieniężnych dla przeciętnego klienta, zaczyna się prawdziwa droga przez mękę. Wszak ubezpieczalnie walczą o zysk własny, nic zatem dziwnego, iż wysokość wypłacanych odszkodowań najczęściej nie spełnia oczekiwań poszkodowanych. A że większość z nas nie wie, jak postępować w kontaktach z firmą ubezpieczeniową i jakie przysługują nam prawa w tym względzie, to uzyskanie pełnej kwoty odszkodowania, jaka nam się należy jako osobie poszkodowanej, zdarza...

  W niedzielę, 27 maja Kabaret PKS wystąpi około godz. 18 na festynie charytatywnym w Niedrzwicy Kościelnej. Skecze kabaretu opowiadają różne historie z życia człowieka, zaczynając od jego powstania w skeczu pt. "Raj", następnie podróż przez poszczególne etapy jego życia. Charytatywny Piknik Rodzinny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień odbędzie się w niedzielę w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej.

Wczoraj po raz kolejny w Rynku Nowego Sącza spotkali się rodzice dzieci niepełnosprawnych, manifestujący swoje poparcie dla niepełnosprawnych i ich opiekunów protestujących w Sejmie. Poprzednio podobny protest odbył się 5 maja, w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, obchodzonym corocznie tego dnia w całej Europie, co zostało zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku.  Na zdjęciu: Do uczestników protestu przemawia Marta Korwin-Kochanowska

Dziś, we wtorek przypadają 101. urodziny Ireny Miazgi, najstarszej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu przy ulicy Wyścigowej 16. Były serdeczności, kwiaty, listy gratulacyjne i urodzinowy tort.

  Wczoraj, w sobotę, w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, w Rynku Nowego Sącza spotkali się rodzice dzieci niepełnosprawnych, manifestujący swoje poparcie dla niepełnosprawnych i ich opiekunów protestujących w Sejmie. Podkreślają, że protest jest apolityczny, ponad podziałami.  To apel o empatię i zrozumienie sytuacji osób dotkniętych przewlekłą chorobą i ich rodzin.

Bartosz, podopieczny Fundacji Uśmiech Puchatka ma nowe ortezy (usztywnienia rehabilitacyjne stawów kończyn). W ich zakupie pomogła Fundacja, a także sfinansowała dodatkowe godziny rehabilitacji i specjalistycznych zabiegów, które pomagają w uzyskaniu sprawności ruchowej chłopca. Od 3 roku życia cierpi on na polineuropatię aksonalno-ruchową.    Fundacja Uśmiech Puchatka zwraca się z apelem o przekazywanie przez darczyńców 1 proc. rozliczenia PIT na rzecz przewlekle chorującego Bartosza i innych podopiecznych Fundacji. 

1 2 3 4 5 6 7
stat4u PortalPOLSKA.pl