Historia

Z całej Polski

Historia zawodu kominiarza jest prawdopodobnie tak długa, jak historia budowania kominów, jednak wiele wody upłynęło w rzekach, zanim profesja ta została uregulowana prawnie. W poszczególnych krajach kominiarstwo rozwijało się niezależnie. Przyjrzyjmy się dziejom tego zawodu na ziemiach polskich. Jak kształtowała się polska historia kominiarskiego fachu?

W piątek Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu przy ulicy Sobieskiego 12 na osiedlu Michałów obchodziła Jubileusz 30-lecia. Uroczystość zaczęła się od Mszy Świętej w kościele Parafii pod wezwaniem błogosławionej Annuarity w Radomiu.  Podczas uroczystej akademii szkolnej wprowadzony został Poczet Sztandarowy Szkoły, odśpiewany  hymn narodowy, a na zakończenie także hymn szkolny pt. "Nie ma jak Trójka".

„Legiony to…” - pod takim hasłem już trzynasty raz społeczność VI LO im. Jana Kochanowskiego w przededniu Święta Niepodległości zorganizowała Marsz Wolności.

21 września odbyły się uroczystości z udziałem funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce z okazji 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz śmierci żołnierzy AK "Obroża".

Będzie złotokaczkowo, czyli sympatycznie, relaksująco i oczywiście interesująco. Zapraszamy 24 września, w godz. 9:00-16:00.

10 września, o godz. 11:00 zapraszamy na wycieczkę rowerową ph. "Białołęckie kapliczki". Rozpoczynamy zwiedzanie pod UM dzielnicy Białołęka, przy ul. Modlińskiej 197.

1 września przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Władze miasta zapraszają poczty sztandarowe i wszystkich mieszkańców do oddania hołdu poległym i zamordowanym. 

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 26 sierpnia, o godz. 13:00 do artystycznego zwiedzania gotyku ceglanego poprzez pryzmat predykatu "Dobro".  Wstęp bezpłatny.

Tradycyjnie włodawska społeczność uczciła bohaterskich obrońców stolicy.

1 2 3 4 5
stat4u PortalPOLSKA.pl