Wiele miast (351)

Firma spedycyjna - czym się zajmuje?

Funkcjonowanie dzisiejszego rynku opiera się na sieci kontaktów i zależności. Nie dziwi więc fakt, że współczesne modele biznesowe wymagają od firm spedycyjnych i transportowych dotrzymywania terminów, optymalizowania kosztów i wdrażania kompleksowych rozwiązań.

Dla zwiększenia efektywności realizowanych zleceń
i planowanych tras firmy spedycyjnie ściśle współ-
pracują z profesjonalistami branży TSL.

Sprawdźmy, czym jeszcze wyróżnia się profesjonalna i zaufana firma spedycyjna?

Reklama
Doświadczone firmy spedycyjne działające na polskim i zagranicznym rynku bezustannie stawiają na ciągły rozwój i szkolenia, dzięki którym inwestycja w innowacyjne rozwiązania przynosi wymierne korzyści. Współpraca z ugruntowaną na rynku firmą spedycyjną opiera się na pełnym zindywidualizowaniu potrzeb klientów, przejrzystej komunikacji i korzystnych warunkach współpracy.

 
 Usługi transportowe i spedycyjne

Zadaniem firmy transportowej jest bezpośredni przewóz ładunku, spedycjo zaś organizowanie przewozu towaru. Ze względu na to, że firma spedycyjna zwykle nie dysponuje własną flotą pojazdów, musi współpracować z przewoźnikami, którymi są firmy transportowe, oferujące usługi transportowe.
 
Rolą spedytorów jest poszukiwanie przewoźników do wykonania konkretnego zadania, opracowywanie tras i proponowanie warunków współpracy. Ponadto, zgodnie z życzeniem klienta, spedytor może także zająć się kwestią odpraw, a także uzyskaniem odpowiednich  pozwoleń. Spedytor jako koordynator przewozów, ma za zadanie informować klienta na jakim etapie znajduje się transport.

 
Usługi spedycyjne i transportowe

Firmy spedycyjne współpracują z firmami transportowymi, więc ich działalności są niejako zbliżone. Obydwie zajmują się dostarczaniem towaru zgodnie ze zleceniem klienta, prosperują na wielu gałęziach przemysłu specjalizując się w wybranych rodzajach transportu.
 
Usługi spedycyjne są wsparciem dla usług transportowych i na odwrót. Obecność usług transportowych na rynku spedycyjnym jest bardzo ważna, przede wszystkim dlatego, że spedycja sama w sobie w nie dysponuje flotą przeznaczoną do transportu towarów. Tak samo firma transportowa, aby zadbać o bezpieczeństwo transportu musi wynająć doświadczoną firmę spedycyjną, która będzie czuwać nad przebiegiem realizacji przewozu towarów.

 
Podsumowanie

Firma spedycyjna współpracując z firmą transportową może przyjmować zadania wykonawcy i koordynatora całego przedsięwzięcia, dzięki czemu działając na różnych gałęziach transportu może realizować odprawy celne i zajmować się transportem lotniczym, morskim i drogowym.


Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl