Wiele miast (351)

Na światowych giełdach można trafić na wyraźnie przesadzone spadki notowań - i mądrze zainwestować

Inwestorzy doświadczeni w inwestowaniu na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych coraz częściej zwracają się ku zagranicznym giełdom.

Dzięki rozwojowi internetu stają się one dla nas dostępne. Dają znacznie większe możliwości inwestowania w znane i doceniane przez światowy biznes spółki działające globalnie.

Reklama
Niedawna pandemia covid-19 przestała już oddziaływać na notowania giełdowe. Jak to było do przewidzenia silne gospodarki dość szybko uporały się z gwałtownymi spadkami koniunktury, wywołanymi skutkami pandemii, ale przed rokiem rosyjska inwazja na Ukrainę równie silnie zatrzęsła rynkami.

Obecnie akcje wielu spółek ciągle są zaniżone, a wojna i jej wpływ na notowania giełdowe przedłużają się. Tym niemniej, procesy dostosowawcze do zmienionych warunków pozwalają na stopniowe unormowanie sytuacji. Ceny gazu ziemnego, które jeszcze pół roku temu szokowały, ostatnio systematycznie spadają, co po jakimś czasie powinno przełożyć się na uspokojenie sytuacji.

Ponadto, może się okazać, że spodziewana przez wywiady wojskowe wielka ofensywa rosyjska na Ukrainie może spełznąć na niczym. Notowania akcji na światowych rynkach mogą oszaleć, tym razem w kierunku dużych wzrostów. Może nastąpić duże odreagowanie przejściowego zaniżenia wartości wielu spółek.  

 
 
Trafiają się wyraźnie przesadzone spadki notowań  
 
Tak czy owak, na światowych giełdach trafiają się wyraźnie przesadzone spadki notowań, co może skłaniać do korzystnego inwestowania w akcje spółek, które często mają tak zaniżony kurs, że można spodziewać się nagłego i spektakularnego odbicia notowań w górę, aż do odzyskania dawnych poziomów. 
 
Okazje na globalnych rynkach kapitałowych są dostępne dla wszystkich. Działają platformy inwestowania w akcje dla inwestorów z całego świata. Produkty bankowe dostępne bezpośrednio na platformie transakcyjnej, to fundusze ETF, obligacje, fundusze inwestycyjne, opcje giełdowe, kontrakty futures i inne.  
 
Dzięki rachunkowi na platformie transakcyjnej inwestorzy uzyskują dostęp do analiz, inspiracji inwestycyjnych, bieżących danych rynkowych, analiz ekspertów, podcastów, webinarów. 

  
 
Świadome decyzje  
 
Podkreślić jednak należy, że inwestorzy potrzebują rzetelnych informacji, aby podejmować właściwe decyzje. Eksperci platformy transakcyjnej pomagają poruszać się na rynkach w każdej sytuacji za pomocą wyselekcjonowanych tematów inwestycyjnych, eksperckich komentarzy, inteligentnych alertów na telefon, narzędzi do analizy wykresów i specjalistycznych webinarów.  
 
Inwestowanie na światowych giełdach powinno uwzględniać ryzyko operacji finansowych, to pole działania dla świadomych i doświadczonych inwestorów. Można powoli i ostrożnie powiększać swój majątek dzięki aktywom o niskim ryzyku, a można też raczej szybko zarabiać na krótkoterminowych zmianach cen, ze zwiększonym ryzykiem. Eksperci platformy transakcyjnej pomagają jak najlepiej wykorzystać inwestowane pieniądze. Z pomocą platformy transakcyjnej stworzyć można swój portfel optymalnie dobranych walorów i tworzyć własną strategię za pomocą narzędzi dostępnych na platformie.  

 
 
Portfele zarządzane  
 
Dostępna jest usługa zlecania ekspertom zarządzania inwestycjami w imieniu inwestora. Portfele akcyjne są tworzone dzięki różnorodnej ofercie portfeli zarządzanych aktywów, przy wykorzystaniu merytorycznej wiedzy wiodących w branży ekspertów Morningstar, Nasdaq, BlackRock i Brown Advisory.  
 
Portfele wysokiego ryzyka koncentrujące się na alternatywnych technikach i stylach handlu — zarządzane przez doświadczonych ekspertów finansowych. Inwestorzy uzyskują dostęp do strategii opartych o inwestycje walutowe (FX Trading) lub surowcowe (Commodity Trading).  
 
Światowe rynki akcji i innych produktów finansowych stwarzają ciekawe możliwości zarabiania, otwierają dostęp do tysięcy ofert niemal na całym globie, a przemieszczanie się po strefach czasowych pozwala na niemal permanentne uczestniczenie w inwestowaniu na wielu giełdach, z wieloma możliwościami powiększania swoich zasobów finansowych.
 
Pamiętać jednak należy zawsze o ryzyku inwestowania. Wymaga to dużej wiedzy o funkcjonowaniu światowych giełd i instytucji finansowych.Materiał zewnętrzny.
stat4u PortalPOLSKA.pl