Kultura Edukacja
Odprawa roczna pionu prewencji
28 stycznia, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, odbyła się odprawa roczna, podczas której podsumowane zostały osiągnięcia funkcjonariuszy pionu prewencji w 2014 r.
Odprawę prowadził podinsp. Krzysztof Gawlik.
Jako pierwszy wyniki pionu patrolowego podsumował asp. szt. Wojciech Mościbrodzki. W ub.r. funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku ponad 1500 sprawców różnych przestępstw. Byli to: wandale, osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży, włamania, rozboju, sprawcy przemocy domowej.
2014 to także intensywne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Zatrzymano ponad 500 osób, posiadających środki odurzające w różnej ilości, często przeznaczone na handel.
Dużą wagę policjanci przywiązywali do zatrzymywania osób, które niszczą mienie.
Z każdym rokiem na ulicach pojawia się coraz więcej patroli. Związane jest to z bieżącym uzupełnianiem wakatów. Dzięki zwiększonej liczbie patroli, policjanci mogą skuteczniej reagować na wykroczenia, tzw. społecznie uciążliwe.
Działania pionu prewencji podsumował asp. szt. Piotr Urbański. Policjanci zorganizowali 50 spotkań dla studentów i 30 dla seniorów, przeprowadzili 154 pogadanki w przedszkolach, 680 razy byli w szkołach podstawowych, gimnazjach i ponadgimnazjalnych.
W tym roku do młodzieży trafi film pt. "Kolekcja zagrożeń", który ma sprowokować do rozmowy na temat przemocy, agresji rówieśniczej lub domowej. Dzięki dystrybucji w szkołach, film będzie mógł być wyświetlany na lekcjach wychowawczych, omawiany przez pedagogów, a także wykorzystywany podczas prelekcji przez policjantów.
We Wrocławiu został również wprowadzony nowy program prewencyjny dla gimnazjalistów "Gimnazjalisto! Twoje życie, Twój wybór".
Kolejny nowy program prewencyjny skierowany został do rad osiedli, które otrzymują specjalne wyróżnienie za zapewnienie bezpieczeństwa swoim mieszkańcom, poprzez uporządkowanie terenów wokół domów, montowanie oświetlenia, monitoringu, domofonów oraz innych zabezpieczeń, utrudniających swobodne poruszanie się potencjalnemu złodziejowi.
Nadkom. Andrzej Kamiński poinformował, że policjanci zabezpieczyli 121 zgromadzeń publicznych. Rok wcześniej było ich 90. W 2013 imprez masowych było 172, w 2014 już 214. W ich zabezpieczeniu uczestniczyło blisko 10 tys. policjantów.
Nadkom. Jacek Nitka pochwalił się większą liczbą etatów w drogówce i mniejszą liczbą wypadków śmiertelnych. Na ulicach Wrocławia jest bezpieczniej mimo, że z roku na rok przybywa samochodów zarejestrowanych w mieście i powiecie. W 2013 było ich 455367, w 2014 już 487190. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetów KGP, także na ten rok. (jkd)
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..
-
Dofinansowania i refundacje -..
-
Postaw na najwyższej jakości drzwi
-
Bezpieczny parking przy lotnisku..