Kultura Edukacja
Zlikwidowana fabryka heroiny
Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową w dniu 16 stycznia br. zlikwidowali nielegalną produkcję tzw. „polskiej heroiny”. Zatrzymali 10 osób związanych z nielegalną produkcją i dystrybucją heroiny na terenie województwa lubuskiego. 6 osób zostało w tej sprawie aresztowanych.
Policjanci od narkotyków ustalili, że ten handlarz jest jedyną osobą zaopatrującą rynek Zielonej Góry w heroinę. Mężczyzna zorientował się, że jego działalnością są zainteresowani policjanci. Z obawy, że zostanie zatrzymany, zmienił miejsce swojej działalności przestępczej oraz sposób zaopatrywania się w narkotyki. Policjanci ustalili, że nawiązał współpracę z osobami z dolnośląskiego, które zajmują się produkcją tzw. "polskiej heroiny". Otrzymują ją z chemicznej obróbki słomy makowej, przy wykorzystaniu różnych prekursorów, których posiadanie jest zabronione. Obserwowany mężczyzna na początku 2014 r. zmienił miejsce zamieszkania i przebywał na terenie województwa dolnośląskiego.
Działania prowadzone przez zielonogórskich policjantów pozwoliły na ustalenie miejsca pobytu mężczyzny oraz miejsca produkcji tzw. „polskiej heroiny”. Dzięki tym ustaleniom 16 stycznia br. policjanci przeprowadzili akcję, w trakcie której zatrzymano cztery osoby bezpośrednio zajmujące się produkcją i udzielaniem środków odurzających w jednej z miejscowości pod Zgorzelcem w województwie dolnośląskim. Wśród zatrzymanych był obserwowany mężczyzna.
W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli prekursory służące do produkcji „polskiej heroiny”, słomę makową, odczynniki chemiczne, naczynia i przyrządy oraz 14 litrów gotowego narkotyku. W toku całego postępowania policjanci zabezpieczyli 10 gram heroiny, 14 litrów „polskiej heroiny”, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny. Czarnorynkowa wartość 1 cm3 „polskiej heroiny” to ok. 50 zł, kulka heroiny o wadze 1 grama może kosztować od 120 do 250 złotych.
Wobec 4 osób zatrzymanych przy produkcji Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Łącznie w prowadzonej sprawie zatrzymano 10 osób, 8 mężczyzn i 2 kobiety. Aresztowanych zostało 6 osób, w tym obie kobiety. Osoby w wieku 25-40 lat, to mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania, wprowadzania do obrotu, posiadania i udzielania środków odurzających. Główny podejrzany także zarzut przywożenia do kraju środków odurzających.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za przestępstwo udzielania środka odurzającego w celu osiągniecia korzyści karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. (jkd)
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..
-
Dofinansowania i refundacje -..
-
Postaw na najwyższej jakości drzwi
-
Bezpieczny parking przy lotnisku..