Gorzów Wielkopolski
Zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono

Zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono, organu powołanego do jego ścigania jest przestępstwem określonym w art. 238 Kodeksu karnego. Za taki czyn odpowiedzą osoby, które 31 października fałszywie zawiadomiły o tym, że w jednym z gorzowskich mieszkań doszło do zabójstwa.

Reklama
Cała sytuacja miała miejsce 31 października po godz. 23:00. Oficer dyżurny KMP w Gorzowie Wlkp. został poinformowany o tym, że w jednym z gorzowskich mieszkań doszło do zabójstwa. Informację taką telefonicznie zgłosił nietrzeźwy mężczyzna, podając dane personalne ofiary oraz wskazując miejsce zdarzenia. Z przekazanych przez niego wiadomości wynikało, że otrzymał od koleżanki telefon z informacją, że zabiła swojego konkubenta. Kilka minut wcześniej w to samo miejsce wyruszył patrol policji, skierowany przez dyżurnego, w związku ze zgłoszeniem, że w przedmiotowym mieszkaniu doszło do awantury z nietrzeźwym mężem.

Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali małżeństwo, które było zaskoczone faktem pojawienia się policji w ich domu. Po sprawdzeniu danych personalnych osób okazało się, że mężczyzna, który miał paść ofiarą zabójstwa stoi przed policjantami cały i zdrowy. Zarówno mężczyzna jak i jego żona zaprzeczyli, aby pomiędzy nimi doszło w tym dniu do awantury, nie dzwonili także w tej sprawie na policję. Interwencję gorzowskich policjantów, co jakiś czas przerywały dzwoniące  pod numer ww. mężczyzny telefony. Po ich odebraniu w słuchawce pojawiały się głosy nietrzeźwych osób z jego rodziny, które śmiały się do słuchawki i pytały czy jest zdrowy i czy żyje.

Żarty najbliższych członków rodziny skończą się w sądzie. Osoby odpowiedzą za przestępstwo fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (jkd)
stat4u PortalPOLSKA.pl