Kultura Edukacja
XVIII Dni Gór, z niespodzianką - rozpoczęte
We wtorek 26 listopada w wyjątkowym miejscu w Świdnicy można było zobaczyć aż ponad prawie sto czterdzieści fotografii o tematyce Gór. Wieża Ratuszowa w Świdnicy była miejscem spotkania miłośników i przyjaciół Piotra Snopczyńskiego.
i Makalu (30 września 2011).
Szczegóły dotyczące spotkania z Adamem Bieleckim, uczestnikiem tragicznej wyprawy na Broad Peak, gdzie śmierć ponieśli Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka, poznamy już wkrótce.
Na wernisażu można było podziwiać widoki pięknych gór himalajskich oraz wielu krajobrazów z nimi związanych: m.in. góry za dnia - w promieniach słońca, na tle lazurowego nieba, góry wśród szarych chmur, góry w nocy, ośnieżone i z topniejącym śniegiem,
|
A co czeka nas w kolejnych dniach XVIII edycji Dni Gór?
Od czwartku 28 listopada centrum górskich spotkań będzie Klub Bolko, a w programie XXII Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, wernisaż wystawy Góry moja pasja oraz prezentacje m.in. świdnickiego oddziału PTTK Świdniczanie – świdniczanom.
W piątek 29.11. w Klubie Bolko o 17:30 odbędzie wernisaż zakończonej niedawno wyprawy na Manaslu, a później spotkanie z Olą Dzik, Andrzejem Bargielem oraz koncert zespołu górskiego z Zakopanego (zaproszony przez Powiat Świdnicki).
W sobotę 30.11. Świdnicę odwiedzi Celina Kukuczka, która będzie promować książkę „Na szczytach świata”, o wyprawie na Manaslu opowie Piotr Snopczyński i uczestnicy wyprawy, a wieczór podsumuje spotkanie z Marcinem Kaczkanem i opowieść o tragicznej wyprawie na Gasherbrum I, podczas której zginął dobrze znany świdniczanom Artur Hajzer.
Tradycyjnie Dni Gór zamkną Zawody wspinaczkowe o puchar Starosty Świdnickiego, które odbędą się na ściance wspinaczkowej w hali sportowej w Witoszowie Dolny. Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny. |
XVIII Dni Gór 2013
Prezentacje świdnickich podróżników
Maszynopis tej książki był już w drukarni, gdy nadeszła wiadomość o śmierci Jerzego Kukuczki. Największy polski himalaista, zdobywca wszystkich 14 ośmiotysięczników, człowiek cieszący si światową sławą, a jednocześnie tak nam bliski mówi o swoich zwycięstwach i rozterkach, niepowodzeniach i sukcesach szczerze i otwarcie. Przywiązywał dużą wagę do tego nowego doświadczenia, jakim miało się stać opublikowanie tej opowieści. Niestety niniejsza książka o latach przygotowań do wypraw, o wspaniałych sukcesach i porażkach jest ostatnią relacją, którą zdążył nam przekazać… Spisał i opracował Tomasz Malanowski
17:30 Wyprawa Manaslu 2013 – Piotr Snopczyński i uczestnicy wyprawy
Zawody wspinaczkowe o puchar Starosty Świdnickiego – hala sportowa Witoszów Dolny.
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..