Wiele miast (345)
Wystawa „Play the Music” od miesiąca w Polsce i we Wrocławiu

Multimedialna wystawa „Play the Music – od fizyki do muzyki” to nowa ekspozycja, która po raz pierwszy przyjechała do Polski i jest pokazywana w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Od 19  października br. wystawę odwiedziło już ponad 5, 5 tysiąca osób - poinformowała Klaudia Piątek z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Reklama
Ekspozycja „Play the music” przyjechała do Wrocławia z Wielkiej Brytanii i poświęcona jest jednemu z pięciu zmysłów człowieka – zmysłowi słuchu. Dlatego też
celem nadrzędnym wystawy jest pokazanie każdemu zwiedzającemu, czym jest dźwięk, muzyka i jakie niezwykłe właściwości posiada jeden z naszych zmysłów. Cała wystawa ma bardzo interaktywny charakter. Każdy uczestnik może samodzielnie wykreować dźwięk;  zobaczyć, jak zbudowane jest ucho; przekonać się czym tak naprawdę jest częstotliwość i w jaki sposób z dwóch nałożonych na siebie dźwięków powstaje trzeci, zupełnie nowy.

Muzyka łagodzi obyczaje…

Od początku uruchomienia wystawa cieszy się dużą popularnością. -To tej pory odwiedziło nas ponad 5,5 tys., ponieważ przepustowość naszego obiektu określona jest na około 360 osób dziennie, daje to wynik powyżej średniej – podsumowuje Kamila Rak, kierownik Humanitarium. -Cieszymy się jednak najbardziej z tego, że naszą wystawę odwiedzają całe rodziny oraz głównie młodzież gimnazjalna i licealna. Trudno się dziwić, nowa ekspozycja, to wspaniała podróż oraz świetny przewodnik po największych przebojach II połowy XX wieku. W trakcie zwiedzania można nie tylko przeżyć wirtualną podróż do najsłynniejszego studia nagraniowego świata – Abbey Road Studios, gdzie nagrywali swoje niezapomniane płyty tak wybitni artyści, jak The Beatles, Pink Floyd, Queen, Sting czy U2, ale również zobaczyć „białe kruki’, tj. oryginalne okładki płyt znanych zespołów.

Śpiewać przecież każdy może

Już Janusz Kofta napisał, a Jerzy Stuhr wykonał, że „śpiewać każdy może…”, o czym również można przekonać się we wrocławskim Humanitarium. Tutaj bowiem można samodzielnie nagrać swój głos na woskowych cylindrach oraz taśmie magnetycznej. -Jednak największym zainteresowaniem wszystkich cieszy się „niewidzialna” harfa podobna do tej, jaką wykorzystywał na swoich koncertach sam Jean Michael Jarre oraz gigantyczne, interaktywne pianino, na którym można grać stopami -  podkreśla Kamila Rak. 

Wystawa „Play the music – od fizyki do muzyki” przeznaczona jest dla różnych grup wiekowych. W takcie pierwszego miesiąca Humanitarium przygotowało również dodatkową ofertę dla wszystkich zwiedzających: wystawę towarzyszącą "Małe instumenty - toy piano", warsztaty tematyczne w laboratoriach, warsztaty z Filharmonią Wrocławską "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato" oraz akcję społeczną pod hasłem "Listopad z profilaktyką słuchu w Humanitarium", która cieszy się szczególnym zainteresowaniem.

Szczegółowe informacje o samej wystawie i wydarzeniach towarzyszących ekspozycji „Play the music – od fizyki do muzyki” dostępne są stronie internetowej www.humanitarium.pl.
stat4u PortalPOLSKA.pl