Lublin
Wizyta w Instytucie LEC ETH w Zurychu

W ramach realizowanego przez Województwo Lubelskie partnerskiego projektu pn. „Innowacyjne metody i możliwości pozyskiwania odnawialnych źródeł energii na Lubelszczyźnie na przykładzie dobrych praktyk i doświadczeń partnera szwajcarskiego - NEO: IMPLEMENTACJA", w dniach 17-18 lutego br., odbyła się wizyta studyjna do Zurychu.

W wizycie wzięli udział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz przedstawiciele różnych środowisk biorących udział w procesie transformacji systemu energetycznego w kierunku OZE na terenie województwa lubelskiego.

Reklama

Podczas wizyty odbyły warsztaty oraz seminaria w Laboratorium Konwersji Energii Szwajcarskiego Instytutu Naukowego ETH Zurych dotyczące dziedzin: analizy środowiskowej projektów OZE, pozyskiwania finansowania na projekty OZE, akceptacji społecznej dla energii odnawialnej oraz inteligentnych specjalizacji i rozwoju ekonomicznego regionu. Ponadto delegacja z województwa lubelskiego przedstawiła prezentacje dotyczące możliwych aplikacji rezultatów analiz LEC ETHZ, z różnych perspektyw polskiego samorządu terytorialnego w odniesieniu do projektu „System".

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

Projekt System jest propozycją wprowadzenia systemowego podejścia do rozwoju OZE w wybranych regionach Polski. Łączy w zintegrowany sposób dane międzysektorowe, zgodne z polityką i prawodawstwem UE dotyczącym korzystania z OZE oraz zastępowania technologii ciepłowniczych opartych na paliwach kopalnych na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym państw członkowskich.

Wizyta organizowana była przez Departament Gospodarki i Innowacji UMWL. Wyżej wymieniony program jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Funduszu Partnerskiego Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Polską delegację tworzyli przedstawiciele: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, gminy, uczelni wyższych, energetyki oraz inteligentnych specjalizacji.

Wizyta studyjna w Zurychu została współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

(ac)


 

stat4u PortalPOLSKA.pl