Lublin
Wielki sukces lewicy: Po 10 latach walki SLD jest ustawa o in vitro!

Prawie wszyscy obecni w czwartek w Sejmie posłowie PO, SLD i koła Ruch Palikota głosowali za uchwaleniem rządowej ustawy o leczeniu niepłodności. Przeciwko były PiS i klub Zjednoczonej Prawicy. Klub PSL podzielił się podczas głosowania.

Reklama

Ustawę, regulującą m.in. zasady stosowania zapłodnienia metodą in vitro, poparło 261 posłów, przeciwko było 176, a sześć osób wstrzymało się od głosu.

 

Za uchwaleniem ustawy o leczeniu niepłodności głosowało 190 posłów PO. Przeciwko rządowym propozycjom opowiedziało się pięciu posłów Platformy (Joanna Fabisiak, Mariusz Grad, Andrzej Gut-Mostowy, Mirosław Pluta oraz Lidia Staroń). Od głosu wstrzymało się dwóch posłów: nowy minister-koordynator specsłużb Marek Biernacki i Marian Cycoń. W głosowaniu nie wzięli udziału: Jerzy Budnik, Jan Kaźmierczak, Mirosław Koźlakiewicz, Jacek Tomczak i Cezary Kucharski, który nie był obecny tego dnia na wcześniejszych głosowaniach.

Reklama________________________________________________________________________________

BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY
   
Zakupy w Lublinie
    
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.

________________________________________________________________________________________

W sprawie głosowania nad ustawą regulującą zagadnienia związane z zapłodnieniem in vitro podzielił się też klub PSL. "Za" głos oddało 17 posłów Stronnictwa (m.in. prezes PSL Janusz Piechociński, szef klubu ludowców Jan Bury, Stanisław Żelichowski, b. poseł PO John Godson, a także grupa b. posłów Twojego Ruchu). Przeciwko rządowej ustawie było 16 posłów PSL, w tym b. prezes partii Waldemar Pawlak i b. marszałek Sejmu Józef Zych).

 

 

Czterech posłów Stronnictwa wstrzymało się od głosu (wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, minister rolnictwa Marek Sawicki, Henryk Smolarz i Genowefa Tokarska). Nie głosował jeden poseł PSL Edmund Borawski (nie był obecny tego dnia w Sejmie).

 

Zgodnie przeciwko ustawie o leczeniu niepłodności opowiedzieli się wszyscy obecni tego dnia na sali posłowie PiS (130), klubu Zjednoczona Prawica (14), a także 11 posłów niezrzeszonych (m.in. byli posłowie PiS: Marzena Wróbel, Adam Hofman, Przemysław Wipler i Ludwik Dorn).

 

Rządową propozycję poparli wszyscy głosujący tego dnia w Sejmie posłowie SLD!

 

źródło: PAP

stat4u PortalPOLSKA.pl