Wrocław
Wiecha na Centrum Geo-Info-Hydro

Na Centrum Geo-Info-Hydro, największą w historii Uniwersytetu Przyrodniczego inwestycji, zawisła już wiecha. To znak, że zakończono pierwszy etap prac budowlanych. Uroczyste podziękowanie ekipie, która realizuje zadanie inwestycyjne, odbędzie się w środę, 19 lutego.
 
Inwestycja jest finansowana ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, Priorytet XIII, Działanie 13.1. 

Reklama

Całkowita wartość projektu wynosi 56 mln zł, 15 proc. środków pochodzi z budżetu państwa i 85 proc z Unii Europejskiej. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 marca 2015 roku.

W wyniku procedury przetargowej wyłoniono wykonawcę, którym zostało konsorcjum dwóch firm: Warbud SA z siedzibą w Warszawie jako lider i Mercury Engineering Sp. z o.o. jako partner. - Plac budowy przy ul. Grunwaldzkiej 53 został przekazany wykonawcy 21 marca 2013 r. - informuje Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. - Postępy można oglądać na stronie pod adresem: http://www.gih.up.wroc.pl/zdjecie.html
gdzie są
też dostępne szczegółowe informacje o projekcie oraz wizualizacja obiektu.

Centrum Geo-Info-Hydro będzie 6-kondygnacyjnym budynkiem, w tym jedna kondygnacja podziemna z przeznaczeniem na laboratoria wymagające ciężkiego sprzętu (geo i hydro) oraz parking dla samochodów osobowych.

Przewiduje się również laboratorium geodezyjne, którego
   

 
posadzka będzie na poziomie piwnic, a strop na poziomie I piętra (dwie kondygnacje).
 
Na parterze będzie się mieścił dziekanat Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, szatnia, pomieszczenia dla samorządów studentów i doktorantów oraz Studenckich Kół Naukowych, pomieszczenie ochrony.
 
Pierwsze piętro zajmą laboratoria: projektowania gospodarki przestrzennej, komputerowe – budownictwa i infrastruktury, komputerowe – projektowania krajobrazu i katastru dla kierunku geodezja ikartografia, jak również sala seminaryjna dla studentów i doktorantów, pokoje pracowników i doktorantów oraz pomieszczenie socjalne. 
 
Na drugim piętrze zaprojektowano wydziałową bibliotekę i czytelnię techniczną, dwa specjalistyczne laboratoria dla inżynierii bezpieczeństwa, pomieszczenie dla Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych, pokoje dla pracowników i doktorantów oraz pomieszczenie socjalne. Trzecie piętro zajmie dwukondygnacyjna pracownia plastyczna z pomieszczeniami magazynowymi, laboratoria: szaty roślinnej, światła i fotografii, pokoje dla doktorantów i pracowników oraz pomieszczenie socjalne z zapleczem.
 
Na czwartym piętrze zlokalizowano Centralne Wydziałowe Laboratorium Badań Środowiskowych z kilkoma pracowniami specjalistycznymi oraz zapleczem, dwie sale indywidualnej pracy studentów, w tym jedna ze stanowiskami komputerowymi oraz studenckie pomieszczenie socjalne z zapleczem. Laboratoria będą wyposażone w specjalistyczny sprzęt, m.in.: endometry, systemy do badania wodoprzepuszczalności, stanowisko o badania osi celowej w płaszczyźnie poziomej i pionowej, chromatografy, spektrofotometry, analizator gazów, stację uzdatniania wody a także mikroskopy, wagi, stoły laboratoryjne itp. 
 
Geo-Info-Hydro to inwestycja, która została uznana za jedną z dwudziestu, które w ciągu dwóch lat zmienią Wrocław.

(ac)
stat4u PortalPOLSKA.pl