Wiele miast (374)

W jaki sposób można ocieplić bramę garażową?

Brama garażowa to wbrew pozorom jeden z ważniejszych elementów zabezpieczających budynek. Wybierając bramę garażową warto poświęcić dłuższą chwilę na zastanowienie się, który rodzaj wybrać.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to tylko cząstka systemu stanowiącego bezpieczeństwo przed nieprzyjemnymi sytuacjami, na przykład kradzieżami.

Reklama
Wgłębiając się jednak bardziej w zastosowanie pomieszczenia garażowego okazuje się, że często jest to miejsce wielu prac technicznych lub magazyn dla wrażliwych materiałów, a drzwi stanowią ważny detal w regulowaniu temperatury tego wnętrza. Często zdarza się, że remont lub budowa budynku wymaga wyższych nakładów finansowych, niż wcześniej było to założone i nadchodzi moment szukania oszczędności.

Wtedy to rezygnujemy z wyboru bramy segmentowej, która zapewnia wszystkie wymagane wygody, na rzecz tańszego, uchylnego wejścia, bez zabezpieczeń ociepleniowych.  

Po pierwszym sezonie użytkowym można zauważyć pewne niewygody w eksploatacji, takie jak zatrzymywanie gorącego powietrza latem, wychłodzenie pomieszczenia zimą, a nawet nagrzanie powierzchni bramy do tego stopnia, że przypadkowe dotknięcie grozi oparzeniem.

Widać więc, że warto zadbać o ocieplenie swojej bramy garażowej, szczególnie, gdy to pomieszczenie usytuowane jest w bryle budynku lub stanowi nieodizolowaną dobudówkę. Chcąc uniknąć konieczności samodzielnego ocieplania bramy, można skorzystać z usług firmy ryterna.pl, która ma w swojej ofercie ocieplane bramy garażowe w przystępnej cenie. 
 
Jak zatem zabrać się do ocieplenia bramy garażowej? Jaki  materiał będzie do tego najlepszy? 
 
Przed przystąpieniem do tworzenia warstwy termoizolacyjnej warto sprawdzić stan przylegania bramy do ościeżnicy. Niewłaściwe uszczelnienie w tym miejscu może powodować przewiew i przeciwdziałać skutkom nawet najlepszego ocieplenia.
 
Przemysł budowlany rozwija się stosunkowi szybko, w związku z tym w ostatnim czasie pojawiło się na rynku wiele materiałów stosowanych do ocieplania powierzchni. Nieocieplone bramy uchylne lub drzwi typu wrota można wzmocnić materiałami takimi jak pianka lub mata termoizolacyjna, a także powszechnie wykorzystywany styropian.

Sposób zamocowania tych tworzyw zależny jest od powierzchni z jakiej zbudowana jest brama. Ze względu na łatwość montażu mat termoizolacyjnych jest to najczęściej stosowany sposób samodzielnego ocieplania.

Pierwszym etapem koniecznym do polepszenia termoizolacyjności bramy jest jej wyczyszczenie odpowiednim detergentem. Czynność ta pozwoli na właściwe zamocowanie kleju taśmy dwustronnej samoprzylepnej. Po umyciu i wysuszeniu powierzchni bramy należy przykleić taśmę wzdłuż poziomych i pionowych profili tak, by nakładana potem mata obejmowała całą powierzchnię drzwi.

Pamiętać należy o pozostawieniu miejsc na wentylację, dzięki której uszczelniona brama nie będzie się "pocić". Po oklejeniu zabezpieczanej powierzchni taśmą następuje czas na odmierzenie długości kawałków maty i dokładanie ich szczelnie do siebie na całej fakturze bramy. Większą uwagę należy poświęcić części otaczającej zamek. Elastyczna mata termoizolacyjna pozwala dopasować się do tego typu zniekształconych miejsc.

Końcowym etapem będzie oklejenie aluminiową taśmą termoizolacyjną styków pasów wcześniej położonej maty - pozwoli to na dodatkowe uszczelnienie warstwy zabezpieczającej przed uciekaniem ciepła. 
 
Ocieplanie bramy garażowej nie jest najtrudniejszym zadaniem. Warto jednak zastanowić się nad sensem kupowania bramy nieocieplonej, gdy przedsiębiorstwo ryterna.pl oferuje pełny zakres usług związanych z dopasowaniem i montażem systemów segmentowych, zapewniających najlepszą izolację cieplną, w odpowiedniej cenie. 

(ac)


Publikacja sponsorowana.

 
stat4u PortalPOLSKA.pl