Kultura Edukacja
W Centrum Zdrowia Dziecka powstał pokój dla mam
Blisko połowa Polaków posiadających dzieci w wieku do 18 roku życia (49 proc.) doświadczyła osobiście nocowania przy łóżku dziecka na karimacie, w fotelu lub na krześle lub zna taką sytuację z historii najbliższej rodziny/znajomych. W opinii zdecydowanej większości społeczeństwa (92%) obecność rodziców lub najbliższych w szpitalu w dużym stopniu wpływa pozytywnie na przebieg hospitalizacji dzieci oraz szybkość ich powrotu do zdrowia. Zdecydowana większość Polaków (91%) uważa, że rodzice powinni mieć możliwość przebywania w szpitalu z dzieckiem w trakcie całej hospitalizacji – wynika z badania „Warunki pobytu rodziców w szpitalu podczas hospitalizacji dzieci” TNS Polska, zrealizowane na zlecenie firmy Procter & Gamble w ramach projektu „Z dumą wspieramy Mamy”.
- Wyniki badań pokazują, że większość z nas jest przekonana, iż obecność rodzica w szpitalu, gdy dziecko w nim przebywa jest ważne. Przeszło 90 proc. badanych mówi, że taka obecność pomaga dziecku szybciej wrócić do zdrowia. Rodzice mówią także, że chcą być z dzieckiem całą dobę, ale mówią też, że warunki, w których przebywali w szpitalu bywały trudne – mówi newsrm.tv Małgorzata Mejer, rzecznik prasowy Procter & Gamble.
Reklama_____________________________________________________________________________________
Trwa nabór na nowy rok szkolny! www.TEB.pl w Twoim mieście Szkoły policealne, Liceum dla dorosłych, Kursy zawodowe, szkoły medyczne Technikum, gimnazjum |
Zdaniem ponad połowy badanych odpowiednie warunki noclegowe (58%) oraz możliwość przebywania z dzieckiem w sali chorych przez całą dobę (55%) najbardziej ułatwiłyby rodzicom pobyt w szpitalu w trakcie hospitalizacji dzieci.
Co trzeci ankietowany (33%) dostrzega, że udogodnieniem dla rodziców/opiekunów przebywających z dziećmi w szpitalu w trakcie hospitalizacji podopiecznych byłyby odpowiednie warunki sanitarne (np. łazienki dla rodziców, możliwość uprania ubrań). Zdania na temat aktualnych warunków, w jakich rodzice/opiekunowie przebywają z dziećmi w polskich szpitalach, są podzielone. Dwóch na pięciu Polaków (39%) ocenia te warunki źle. Ponad jedna trzecia ankietowanych (37%) jest zadowolona z warunków pobytu w szpitalach.
W jednym z największych szpitali pediatrycznych w Polsce, Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, rozpoczął się nowy etap rozwoju Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Po najnowszej modernizacji i rozbudowie, w 2016 roku Klinika stała się największym tego typu ośrodkiem w Polsce. Dodatkowo na terenie Oddziału otwarty został bezpłatny pokój dla mam, stworzony w ramach wspólnego projektu firmy Procter & Gamble oraz Fundacji Polsat „Z dumą wspieramy Mamy”. Jego celem jest zapewnienie mamom domowych warunków podczas pobytu ich dzieci w szpitalu. W swoim nowym kształcie Klinika będzie mogła przyjąć rocznie do 3500 dzieci, zapewniając jednocześnie ich mamom warunki mieszkania, które pozwolą im w pełni koncentrować się na wspieraniu dzieci w procesie leczenia i powrotu do zdrowia.
Publikacja www.NewsRM.tv
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..