Kultura Edukacja
Umowa o współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego z Nokią
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podpisał umowę o współpracy z firmą Nokia Solutions and Networks (NSN). Długofalowa współpraca przewiduje m.in. prowadzenie wspólnych, innowacyjnych projektów, wymianę doświadczeń oraz organizację praktyk dla studentów - poinformowała Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik prasowy wrocławskiego UP.
Umowa przewiduje także możliwość płynnej zmiany statusu praktykanta, który – dzięki wcześniejszemu przygotowaniu do pracy – z chwilą ukończenia studiów, może zostać zatrudniony przez NSN na etat. Rozwiązanie to eliminuje okres poszukiwania pracy przez absolwenta. Na mocy podpisanego dokumentu firma przedstawiać będzie także aktualne oferty na branżowych targach pracy - czytamy w komunikacie.
Sygnatariuszami umowy ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego są: prof. Alina Wieliczko – prorektor ds. współpracy z zagranicą i regionem oraz prof. Andrzej Zachwieja – dziekan Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, na którym prowadzone są studia na kierunku bioinformatyka. Umowę, jako przedstawiciel firmy Nokia Solutions and Networks, podpisał Bartosz Ciepluch dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Solutions and Networks we Wrocławiu.
– Nokia wybrała Wrocław, bo miasto oferuje świetnych specjalistów. Wrocławski ośrodek akademicki jest otwarty na współpracę z firmami i to procentuje – powiedział Bartosz Ciepluch, dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Solutions and Networks we Wrocławiu. – Nauki biologiczne, biomedycyna czy choćby bioinformatyka to kierunki, w których będą rozwijać się najnowsze technologie – dodał, podkreślając, że jakość współpracy zależy od zaangażowania obu stron w realizację zapisów umowy.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jest siódmą polską uczelnią, z którą firma zawarła umowę dotyczącą współpracy.
* * *
Nokia Solutions and Networks to największy na świecie specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Firma działa w czołówce każdej generacji technologii mobilnych, od pierwszego połączenia w sieci GSM, po pierwsze połączenie w sieci LTE.
W Europejskim Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Solutions and Networks we Wrocławiu prowadzone są prace nad technologiami mobilnych systemów piątej generacji (5G).
Oprac. RM
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..