Wiele miast (31)

Ta koperta ratuje życie

W ramach Śląskiej Platformy Przeciw Nienawiści realizowana jest akcja Koperta Życia na Śląsku. Jej inicjatorami są m.in.: Rzecznik Praw Obywatelskich, marszałek woj. śląskiego oraz komendant wojewódzki policji w Katowicach.

Reklama
Celem kampanii jest pomoc osobom starszym lub schorowanym, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.
 
Taka specjalna, plastikowa koperta, którą należy umieścić w widocznym miejscu w lodówce, powinna zawierać informacje o chorobie, przyjmowanych lekarstwach czy uczuleniach. Ważne jest też, aby podać dane personalne osoby, którą powinno się zawiadomić, np. o przewiezieniu do szpitala. 
 
Karta informacyjna jest do pobrania na stronach partnerów akcji:
- Rzecznika Praw Obywatelskich,
- marszałka woj. śląskiego,
- wojewody śląskiego,
- Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach,
- Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Reklama__________________________________________________________________________________________

Zakupy w Mysłowicach
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 530 - 639 - 395
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
___________________________________________________________________________________________________
  Pomagamy dzieciom, Ty także przekaż
obowiązkowy 1 proc. z rozliczenia PIT

Cel: Fundacja Uśmiech Puchatka Radom 8140 
  KRS 0000270261
___________________________________________________________________________________________________
 
Rekomendujemy Państwu przyłączenie się do akcji poprzez reklamowanie inicjatywy oraz kolportaż materiałów w gminach, co w zdecydowany sposób ułatwi pracę służb ratowniczych. Wykorzystanie informacji zawartych w Kopercie Życia pozwoli na postawienie jak najszybszej diagnozy, zastosowanie trafnego leczenia, co niejednokrotnie może uratować życie. Zachęcamy też osoby starsze, jak i ich bliskich do stworzenia takiej koperty. 
 
Dlatego warto mieć kopertę życia?
Pomysł wyposażania w Koperty Życia osób starszych, samotnych oraz przewlekle chorych - wzorowany na tzw. pudełku życia z Wejherowa - narodził się w gm. Gogolin. Jego realizacja rozpoczęła się w styczniu 2014 r. Obecnie jest wprowadzany przez kolejne samorządy w Polsce. Ma służyć sprawniejszej pomocy w przypadku zasłabnięcia osoby starszej, ma pomóc schorowanym lub samotnym. Szacuje się, że dzięki takiemu zabiegowi uratowano już w całej Polsce co najmniej kilkaset osób. (jkd)

stat4u PortalPOLSKA.pl