Kultura Edukacja
Szwedzkie koncerny dbają o bezpieczeństwo pracowników we wrocławskich oddziałach
Czy pracownicy wrocławskich korporacji mogą czuć się bezpiecznie? Mogą - Volvo i Skanska na bieżąco współpracują ze sobą przy tworzenia standardów bezpiecznej pracy. Jak takie działania wyglądają w praktyce?
Jak zapewniają przedstawiciele obu koncernów, bezpieczeństwo to - obok jakości i troski o środowisko - naturalna, kluczowa wartość dla Skanska i Volvo - firm, które łączą skandynawskie korzenie i podobna kultura pracy.
Dlatego też zdecydowano się zorganizować spotkanie, które stało się okazją do wymiany dobrych praktyk, sprawdzonych rozwiązań i uwag dotyczących tworzenia bezpiecznych warunków pracy.
- Skanska, podobnie jak i Volvo, zależy na wyeliminowaniu wypadków i zagrożeń związanych z wykonywaną pracą. Przyjęliśmy zasadę totalnej transparentności w zakresie BHP, wymieniamy się doświadczeniami i współpracujemy z partnerami biznesowymi. Możemy się od siebie wiele nauczyć, gdyż świeże spojrzenie kogoś z branży innej niż budowlana pozwala dostrzec elementy, które wymagają dopracowania, zmiany lub zastąpienia stosowanych rozwiązań bardziej efektywnymi - tłumaczy Krzysztof Andrulewicz, prezes Skanska S.A.
Tommy Bengtsson, dyrektor generalny Volvo CE, zaznacza, że spotkały się dwie firmy o różnym profilu działalności, ale stojące przed podobnymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa
- Bardziej od wprowadzania zmian w strukturach potrzebna jest praca z ludźmi w tworzeniu kultury bezpieczeństwa. Liderzy na każdym poziomie struktury firmy powinni dawać dobry przykład w tym zakresie – podkreśla Tommy Bengtsson
Uczestnicy spotkania odwiedzili halę produkcji autobusów i koparkoładowarek Volvo, zorganizowaną zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Szukali tam obszarów do poprawy w zakresie technicznych i organizacyjnych aspektów bezpieczeństwa, m.in. organizacji stanowiska pracy, składowania materiałów, pól odkładczych, produktów, maszyn, urządzeń, systemów bezpieczeństwa i ppoż. oraz punktów pierwszej pomocy.
Podobne wyzwanie postawiono przed nimi w związku z wizytą na budowie kampusu, który Skanska realizuje dla Volvo. To zielony projekt, certyfikowany na poziomie LEED GOLD, który powstaje z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i zastosowaniem wielu rozwiązań w zakresie BHP, jak np. system barier ochronnych Secumax, taśmowe tracone punkty kotwiące czy kontrola dostępu pracowników na budowę.
Z kolei na warsztatach „Łowienie ryzyka” przedyskutowano wszystkie spostrzeżenia oraz wymieniono się najważniejszymi rozwiązaniami związanymi z polityką obu firm w zakresie zapobiegania wypadkom i zagrożeniom w miejscu pracy. Okazało się, że zarówno firma motoryzacyjna, jak i budowlana mierzy się z wieloma wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa pracy, a rozwiązania które stosuje, aby zapobiegać wypadkom, mogą być wykorzystywane niezależnie od branży.
Źródło: ARAW
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..