Nowy Sącz
Święto Kota

Dzień 17-stego lutego jest dla posiadaczy i miłośników kotów szczególnie wyjątkowym świętem, ponieważ właśnie w tym dniu rokrocznie obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tego dnia, podobnie jak każdego innego w roku, w internecie można spotkać  wiele różnorodnych zdjęć tych czworonożnych przyjaciół.
Koty są zwierzętami, które opanowały nie tylko portale  społecznościowe ale i serca, pomimo faktu, iż często chodzą swoimi własnymi drogami.

Reklama
Idea Światowego Dnia Kota
Pomysłodawcą Światowego Dnia Kota jest Wojciech Albert Kurkowski, twórca akcji charytatywnej na rzecz kotów ‘’ Rasowce Dachowcom’’.
Światowy Dzień Kota jest świętem o włoskich korzeniach( 1990 rok), zapoczątkowanym w Polsce w 2006 roku.
Idea Światowego Dnia Kota zakłada podkreślenie znaczenia kota w życiu człowieka, zapobiegania bezdomności tych zwierząt, niesienie pomocy tym, które kiedyś miały dom, a obecnie go straciły oraz uwrażliwienie człowieka na trudny los, który często  spotyka koty.
W Polsce Światowy Dzień Kota obchodzony jest już po raz ósmy. W związku z tym świętem wśród osób znanych medialnie, organizowany jest konkurs na ‘’ Kociarza Roku’’.
Sława i nieśmiertelność kotów
Spora  liczba kotów uzyskała sławę i nieśmiertelność w postaci internetowych memów. Obecnie najbardziej rozpoznawalnym, z wspomnianych w memach kotów  jest wiecznie niezadowolony z życia, można by określić go mianem kociego malkontenta,  Grumpy Cat posiadający 3 miliony fanów na  facebooku.
Co więcej, kolejnym z popularnych kotów jest  Simon’s Cat posiadający swój kanał na Youtube.
W przypadku tego kota, który w dość humorystyczny sposób zmaga się z codziennością, można z niemałą pewnością zaobserwować wiele sytuacji przytrafiających się również naszym kotom.
Niezapomnianą popularnością cieszy się  również Mruczek ze Shreka.
W dniu Światowego Dnia Kota wszystkim właścicielom tych czworonogów, życzę cierpliwości, bo jak wiadomo koty chodzą swoimi ścieżkami, a kotom, podążając za sloganem reklamowym firmy Whiskas, wielu samych powodów  do mruczenia i radości.
Katarzyna Oberda, studentka psychologii WSB-NLU

 
stat4u PortalPOLSKA.pl