Wiele miast (25)

Światowy koncern rozszerza swoją obecność we Wrocławiu. Utworzy tu centrum usług

Amerykański koncern 3M, do tej pory rozwijający z powodzeniem we Wrocławiu zakłady produkcyjne, zdecydował o rozszerzeniu swojej działalności w naszym mieście o centrum usług. – Zatrudnią na początek 50, a docelowo nawet pół tysiąca osób – zapowiada prezydent Rafał Dutkiewicz.

Reklama
3M Wrocław to filia amerykańskiego koncernu 3M Company, który prowadzi działalność przemysłową i operacyjną w ponad 70 krajach. W stolicy Dolnego Śląska, przy ulicy Kowalskiej, znajduje się centrum produkcyjne firmy, gdzie mieści się sześć nowoczesnych fabryk. 
 
- Zakłady te produkują filtry i wkłady filtrujące do wody, środki ochrony osobistej bhp, taśmy, aerozole i kleje przemysłowe oraz wyroby dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego – wyliczają przedstawiciele koncernu.
 
Dodają, że wrocławskie centrum produkcyjne jest jednym z największych na świecie, drugim w Europie i wciąż dynamicznie się rozwija. Na terenie wrocławskich zakładów znajduje się również interaktywne centrum innowacji, w którym można przenieść się w świat innowacyjnych technologii firmy.
 
Koncern właśnie zdecydował o rozszerzeniu swojej obecności we Wrocławiu o kolejny sektor.
 
W naszym mieście firma stworzy centrum usług wspólnych, które będzie obsługiwać Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Jego budowa ruszy na początku 2015 roku - w pierwszej kolejności w stolicy Dolnego Śląska będą świadczone usługi IT, a później dołączą do nich finanse.
Nową inwestycję koncernu potwierdzają władze Wrocławia.
 
- 3M ponownie zainwestuje we Wrocławiu. Będą budowali nową, usługową część firmy. Zatrudnią na początek 50 osób, potem 300, a docelowo mamy nadzieję, że to centrum urośnie do 500 osób – mówi prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
 
3M Wrocław zajmuje powierzchnię ponad 20 hektarów, na której znajdują się budynki produkcyjno-magazynowe z zapleczem biurowo-socjalnym. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 720 osób. 
 
Warto dodać, że firma nawiązała też współpracę z wrocławskimi uczelniami. Zaowocowało to realizacją pomysłu studentów Politechniki Wrocławskiej wybudowania pierwszego w pełni polskiego pojazdu autonomicznego, czyli samochodu poruszającego się po drogach i ulicach bez udziału kierowcy. 
 
Źródło: ARAW
stat4u PortalPOLSKA.pl