Kultura Edukacja
Światłowód łączy lubelskie i podlaskie
Wczoraj na granicy regionów, w miejscowości Gnojno, uroczystym zespawaniem światłowodów przez marszałków województwa lubelskiego i podlaskiego zakończone zostały prace związane z wykonaniem połączenia Regionalnych Sieci Szerokopasmowych" województw: lubelskiego i podlaskiego. Wyżej wymieniona inwestycja została wybudowana w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej", w którego realizacji województwo lubelskie jest liderem.
W uroczystym zespawaniu światłowodu, oprócz Sławomira Sosnowskiego marszałka województwa lubelskiego i Mieczysława Baszko marszałka województwa podlaskiego, wzięła również udział Iwona Wendel, podsekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz przedstawiciele Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Światłowód łączący województwo lubelskie i podlaskie został umieszczony na granicy regionów metodą przewiertu sterowanego pod rzeką Bug w okolicach miejscowości Nemirów (woj. podlaskie) i Gnojno (woj. lubelskie).
Przypominamy, że budowa sieci szerokopasmowej w naszym regionie wchodzi w skład szerszego przedsięwzięcia jakim jest „Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej (SSPW)". W ramach inwestycji realizowanej w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej" w 5 wschodnich województwach, w tym na Lubelszczyźnie, powstanie infrastruktura szerokopasmowa umożliwiająca podstawowy dostęp do internetu.
Reklama________________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY |
Zakupy w Lublinie
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.
|
________________________________________________________________________________________
Światłowód łączący województwo lubelskie i podlaskie został umieszczony na granicy regionów metodą przewiertu sterowanego pod rzeką Bug w okolicach miejscowości Nemirów (woj. podlaskie) i Gnojno (woj. lubelskie). (fot. BP)Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiada, że już we wrześniu br. wystartują pierwsze konkursy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki temu lokalni operatorzy będą mogli pozyskać pieniądze na budowę „ostatniej mili" czyli bezpośredniego połączenia odbiorców końcowych (np. gospodarstw domowych, instytucji publicznych, firm) do węzłów dystrybucyjnych powstających w ramach regionalnych projektów szerokopasmowych. Oznacza to, że już niebawem szerokopasmowy internet zagości w naszych domach.
Zachęcamy Państwa do śledzenia postępów w realizacji projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej" w województwie lubelskim:
→ http://szerokopasmowe.lubelskie.pl
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..