Kultura Edukacja
Sukces wrocławskich studentów w konkursie „StRuNa 2013”
Studenckie Koło Naukowe Medyków Weterynaryjnych „Chiron” Uniwersytetu Przyrodniczego zdobyło I miejsce w organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkursie „StRuNa 2013” w kategorii „Konferencja Roku 2013” za projekt „XVIII Międzynarodowa Konferencja SKN”. Z kolei drużyna „BioNanopor” z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej zostało uznane za "Koło Naukowe Roku 2013" (ex aequo z Kołem Naukowym Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej). Natomiast kategorii "Wyprawa Roku 2013" triumfował „Eko-Instytut” z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej, którego członkowie wraz z kolegami z Uniwersytetu Wrocławskiego, zorganizowali „Pierwszą studencką wyprawę na Spitsbergen".
z całej Polski, a oceniało je 21-osobowe jury, z udziałem przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych. Łącznie przyznano 22 nagrody i wyróżnienia. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 listopada w siedzibie ministerstwa w Warszawie - poinformowała Małgorzata Wanke-Jakubowska, rzecznik wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.
Konkurs StRuNa 2013 to jeden z trzech elementów Programu „StRuNa”, który ma motywować studentów i doktorantów do podejmowania działań naukowych wykraczających poza standardowy program studiów. Pozostałe elementy to baza StRuNa zawierająca informacje o działalności ponad 5000 kół naukowych i innych
organizacji realizujących cele naukowe w środowisku akademickim oraz ogólnopolskie, interdyscyplinarne czasopismo informacyjno-naukowe studentów i doktorantów pod nazwą „StRuNa – Biuletyn Młodych Naukowców”.
Misją Studenckiego Koła Naukowego Medyków Weterynaryjnych „Chiron” jest zwracanie uwagi opinii publicznej na problematykę wykorzystania zwierząt w badaniach naukowych. Celem jest rozwijanie zainteresowań studentów w zakresie nauk weterynaryjnych, nawiązywanie współpracy z innymi uczelniami i wydziałami oraz angażowanie studentów wydziału w prace badawcze prowadzone w ramach działalności naukowej pracowników.
Biuro Prasowe Politechniki Wrocławskiej poinformowało, że w konkursie nagradzani są studenci, którzy prowadzą badania na takim samym poziomie jak naukowcy z tytułem doktora. „BioNanopor”, którego opiekunem jest dr hab. inż. Małgorzata Kotulska, prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe w zakresie elektrochemioterapii nowotworów oraz bioinformatyki strukturalnej. Koło angażuje się w popularyzowanie nauki wśród dzieci i młodzieży, organizując m.in. pokazy i warsztaty podczas festiwali nauki. W roku akademickim 2012/2013 wyniki projektów naukowych koła zostały opublikowane w 4 artykułach w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej.
Ryszard Mulek
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..