Wiele miast (351)

Sinkoplex - lider w branży urządzeń grzewczych

 
Sinkoplex już od 1971 roku dostarcza niezawodne urządzenia grzewcze. Jest firmą wielopokoleniową, łączącą poszanowanie tradycji z otwartością na najnowsze rozwiązania technologiczne.

Dzięki sprawdzonym metodom produkcji grzałki Sinkoplex wykazują się stabilnością pracy, a także zaskakującą odpornością na korozję oraz różnego rodzaju niesprzyjające czynniki środowiskowe.

Reklama
Sinkoplex zajmuje się produkcją i dystrybucją różnego rodzaju grzałek, wytwarzanych z dbałością o najwyższą jakość i wytrzymałość produktu oraz łatwość i bezpieczeństwo jego użytkowania. Dzięki wykorzystywaniu wysokiej klasy materiałów produkcyjnych urządzenia grzewcze Sinkoplex osiągają doskonałe parametry. Połączenie wysokiej klasy materiałów ze sprawdzonymi metodami produkcji pozwala tworzyć wyroby o doskonałych parametrach.
 
- Nasza marka w szybkim czasie zyskała renomę niezawodnego partnera na rynku polskim i międzynarodowym – podkreślają specjaliści Sinkoplex. - Jesteśmy także posiadaczami licznych certyfikatów, w tym tych dotyczących przestrzegania rygorystycznych norm w zakresie jakości produktu oraz ochrony środowiska. Możemy poszczycić się między innymi certyfikatami TÜV CERT, ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-EN 60335-1:2004.
 
Firma Sinkoplex stawia na dynamiczny rozwój, aby spełniać wszelkie wymagania swych licznych klientów. Obecnie grzałki produkowane przez Sinkoplex eksportowane są do Łotwy, Rumunii, Węgier, Słowacji oraz Litwy. Wszędzie tam marka Sinkoplex kojarzona jest z niezawodnością.
 
Nieprzerwanie od 1971 roku, w zakładzie produkcyjnym Sinkoplex powstają nowe, personalizowane rozwiązania grzewcze, które skutecznie podnoszą nie tylko temperaturę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, ekonomię i komfort pracy w firmach naszych Klientów.
 
- Nie ma dla nas zleceń zbyt dużych, trudnych, skomplikowanych czy zbyt małych – uzupełniają specjaliści Sinkoplex. - Realizujemy zarówno produkcję seryjną, jak i jednostkową. Możemy stworzyć nawet jedno urządzenie o parametrach dokładnie odpowiadających danemu zadaniu.
 

Grzałki opaskowe ceramiczne
 
Opaska grzewcza służy do uplastyczniania tworzyw sztucznych we wtryskarkach oraz do podgrzewania wybranych odcinków instalacji przemysłowych. Grzałka opaskowa ceramiczna posiada obudowę, wykonaną z blachy nierdzewnej. W grzałkach mikanitowych elementami grzejnymi są druty i taśmy oporowe nawijane na izolatorze mikanitowym.
 
 
Grzałki rurkowe
 
W produkcji grzałek rurkowych wykorzystywana jest technologia walcowania, która wpływa
na duże zagęszczenie tlenku magnezu. Dzięki temu grzałki rurkowe osiągają wysoką moc w stosunku do powierzchni, co znacząco ulepsza ich parametry oraz wydłuża żywotność.
 
Znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a zwłaszcza w branży spożywczej,
gdzie służą do ogrzewania cieczy, w przemyśle chemicznym, obuwniczym, meblowym, odlewniczym, farmakologii, przemyśle tworzyw sztucznych, motoryzacyjnym, gdzie służą we wtryskarkach i formach.
 
Dzięki zastosowaniu stalowej osłony w gatunku AISI 304, grzałki mogą pracować nawet w agresywnym środowisku. Wysokogatunkowa ceramika pozwala na osiągniecie dużych mocy i wysokich temperatur na powierzchni grzałki. Odpowiednio gęste uzwojenie elementu oporowego zapewnia równomierną temperaturę na całej powierzchni. Indywidualny projekt uzwojenia elementu oporowego pozwala na wykonanie otworów lub wycięć dokładnie według zapotrzebowania.
 
Istnieje możliwość zabudowania w grzałce czujników temperatury (Termopary J lub K). W grzałkach ceramicznych można zastosować radiator aluminiowy, który pozwala na pracę w sekcjach grzewczo-chłodzących.
 
 
Grzałki rurkowe do pracy w powietrzu
 
Grzałki pracujące w powietrzu wykonywane są ze stali nierdzewnej w gatunku min. AISI304. Kształt gięcia zależy od potrzeb klienta. Dzięki wykonanemu ze stali nierdzewnej AIS304 radiatorowi, zwiększa się powierzchnia i efektywność oddawania ciepła. Grzałki mogą być montowane za pomocą dławnic, głowiczek, uchwytów, płyt mocujących, kołnierzy zaślepiających etc.
 
Dostępne warianty:
 
- średnica grzałki Fi 8,5, radiator Fi 25;
 
- średnica grzałki Fi 10, radiator Fi 29;
 
- średnica grzałki Fi 13, radiator Fi 34.
 
Grzałki rurkowe do pracy w cieczy
Grzałki rurkowe przeznaczone do pracy w cieczy wykonywane są ze stali nierdzewnej AISI 321, 316L lub INCOLOY 800. Szczegółowe parametry (moc, napięcie, gięcie oraz rodzaj mocowania) zależą od potrzeb zleceniodawcy.
 
Grzałki rurkowe mocowane są zazwyczaj w głowicach: 1”, 1 ¼”, 1 ½”, 2”, 2,5”, wykonanych z mosiądzu lub stali nierdzewnej.
 
Istnieje możliwość wykonania głowicy ze stali nierdzewnej, z każdym rodzajem gwintu. Grzałki mogą być mocowane w dławikach M14x1,5 lub 3/8”. Grzałki w głowicach i dławikach łączone są za pomocą lutowania twardego (srebra) lub w przypadku cieczy agresywnych – spawania metodą TIG. Wyprowadzenie prądowe tego typu grzałek jest standardowe (śruba M5, wsuwka, zacisk gwintowany M4). W przypadku głowic 1 ½”, 2” i 2,5”, całość przyłącza można osłonić puszką osłonową. 
 
 
Grzałki rurkowe do pracy w kanałach form
 
Grzałki rurkowe przeznaczone do form wtryskowych mogą mieć różne kształty, według specyfikacji dostarczonej przez zleceniodawcę. Wykonana w ten sposób grzałka jest doginana,
a następnie mocowana w rozdzielaczu.
 

Grzałki rurkowe do odmrażania
 
Grzałki rurkowe do odmrażania lad chłodniczych posiadają dodatkową, hermetyczną izolację na połączeniu prądowym grzałki z przewodem. Tak samo jak w przypadku pozostałych typów grzałek, wykonywane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami.
 

Grzałki patronowe
 
Grzałki patronowe służą do ogrzewania ciał stałych, jednak wykorzystywane są także do ogrzewania cieczy oraz gazów. Grzałka patronowa ma specjalną konstrukcję, która umożliwia emisję dużej ilości ciepła, mimo niewielkich rozmiarów grzałki. Zazwyczaj pracują w otworach w częściach metalowych.
 
Grzałki patronowe osiągają naprawdę wysoką moc w stosunku do powierzchni. Wszystko to dzięki technologii zakuwania, która powoduje duże zagęszczenie tlenku magnezu i znacznie poprawia parametry grzałek.

(ac)  








Publikacja promocyjna.
stat4u PortalPOLSKA.pl