Wiele miast (351)

Ściany silikatowe bez dodatkowych docięć – SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY

Walory bloczków silikatowych powodują, że stają się one coraz bardziej popularnym materiałem budowlanym. Dla ułatwienia wykonywania prac murarskich z ich użyciem, Grupa SILIKATY oferuje także produkty uzupełniające w postaci elementów połówkowych. Z pomocą nowego bloczka SILIKAT 1/2NP18 ( element połówkowy dla ścian wykonanych z elementów silikatowych o grubości 18 cm) zyskujemy gwarancję prawidłowego wykonania narożnika oraz łączeń ścian zewnętrznych z wewnętrznymi.  

Reklama
Szybkość i łatwość wznoszenia obiektów budowalnych to czynniki, w dużej mierze decydujące o ograniczeniu kosztów całej inwestycji. Bloczki silikatowe pozwalają je spełnić. Szeroka gama produktów wapienno-piaskowych oferowanych przez Grupę SILIKATY rozszerzona została także dodatkowo o elementy połówkowe, które zdecydowanie przyspieszają prace konstrukcyjne.

Przewiązania murarskie gwarancją jakości obiektu

Już na etapie planowania inwestycji należy  rozważyć, jaki rodzaj elementów murowych zostanie zastosowany. Pozwala to na dokładne dopasowanie bloczków stosowanych do wzniesienia poszczególnych ścian, ułatwia późniejsze prowadzenie prac murarskich, a także umożliwia optymalizację kosztów związanych z właściwym wykorzystaniem materiałów budowlanych. Można w ten sposób ograniczyć nie tylko straty materiałowe w postaci niemożliwych do wykorzystania docięć, ale także zdecydowanie zminimalizować czas poświęcony na docinanie całych bloczków. Stosując silikatowe elementy połówkowe SILIKAT 1/2NP18 od Grupy SILIKATY o wymiarach 90x180x220 mm, z łatwością i dużą precyzją można wykonać przewiązania murarskie w narożnikach budynku, a także połączenia ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Dokładność i precyzja wykonania wszystkich elementów konstrukcyjnych budynku jest gwarantem jakości całego obiektu. Znormalizowana wytrzymałość na ściskanie bloczków SILIKAT 1/2NP18 to 20 N/mm², co plasuje je w czołówce wyrobów budowlanych i daje pewność trwałości wykonanej konstrukcji. W przypadku narożników oraz łączeń ścian, istotna jest także mrozoodporność, jaką cechują się silikatowe elementy połówkowe. W tych miejscach może bowiem dochodzić do okresowego gromadzenia się wilgoci i przemarzania. Silikaty są jednak produktami, które można stosować w środowisku mokrym z występującym mrozem.

Dokładność wymiarowa to realne oszczędności

Wykorzystanie elementów połówkowych łączy korzyści wznoszenia prostych, jednolitych ścian oraz zapewnienia sprawnego przeprowadzenia prac wykonawczych. Silikaty połówkowe mogą być murowane zarówno według tradycyjnej, jak również cienkospoinowej metody. W sytuacji, kiedy SILIKAT 1/2NP18 zastosowany zostanie jako uzupełnienie podstawowych elementów silikatowych, eliminuje się również ryzyko pojawienia się błędów wykonawczych oraz zwiększa się pewność, że każde przewiązanie murarskie będzie wykonane prawidłowo. Ma to znaczący wpływ nie tylko na solidność ścian, ale także na ich właściwości izolacyjne, zarówno akustyczne, jak i cieplne.
 
Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl
 
„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax  29 760 44 70, 760 65 10
www.grupasilikaty.pl
 
stat4u PortalPOLSKA.pl