Nowy Sącz
Rekrutacja do projektu -„Akademia Młodego Samorządowca”

Już 5 lutego projekt systemowy „Twoja AKTYWNOŚĆ szansą na sukces!” otwiera ponowny nabór Kandydatów do nowego modułu pn. „Akademia Młodego Samorządowca” do udziału w którym zaprosi młodych, ambitnych Sądeczan. Projekt ten ma na celu zachęcić młodych ludzi do aktywności społecznej i podejmowania wyzwań na arenie samorzadowej.

Reklama
Całość przedsięwzięcia zrodziła się w działającej od 2008 roku Akademii Projektów uruchomionej przez Martę Mordarską Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Społecznych, Radną Województwa Małopolskiego. Realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rodzicielstwa Zastępczego „BETLEJEM” w Nowym Sączu.

Udział w Projekcie to przede wszystkim wymierne korzyści :
  • Podniesienie motywacji i zachęta do podejmowania aktywności oraz angażowania się w życie społeczne
  • Rozwijanie wiedzy i umiejętności procentującej w przyszłości
  • Umożliwienie zdobycia cennego doświadczenia 
  • Pomoc w rozpoznaniu swoich mocnych i słabych stron, a także budowania poczucia własnej wartości 
  • Otrzymanie wsparcia na drodze dokonywania ważnych wyborów życiowych (szkoła? zawód ? praca?)
  • Stworzenie szansy twórczego spędzania czasu wolnego przez młodych ludzi, rozwijania pasji     i zdolności
  • Zwiększenie pewności i wiary we własne możliwości, niezbędnych czynników w rozwoju zawodowym
  • Zawarcie nowych, ciekawych znajomości a może nawet trwałych przyjaźni
Oferta projektu kierowana jest do osób między 15 a 24 rokiem życia, mieszkających na terenie miasta Nowego Sącza (gimnazjaliści, licealiści, studenci). Po raz pierwszy adresatem oddziaływań mogą być studenci !  

Akademia Młodego Samorządowca” pomoże podnieść poziom świadomości młodzieży w obszarze administracji państwowej oraz edukacji obywatelskiej, a wszystko to pod okiem znanych i cenionych autorytetów z danych dziedzin

W ramach planowanego modułu w zależności od potrzeb Uczestnicy Projektu będą mieli okazję wzięcia udziału między innymi w specjalistycznym kursie języka angielskiego, warsztatach medialnych i dziennikarskich, jak również skorzystać z możliwości odbycia konsultacji indywidualnych z pedagogami, psychologiem, czy też prawnikiem. Z pewnością nie zabraknie także zajęć realizowanych wyjazdowo.  

Każda osoba kończąca udział w projekcie otrzyma certyfikat, stanowiący  przydatne uzupełnienie dokumentów aplikacyjnych (CV, listy motywacyjne, podanie o pracę, podanie o przyjęcie na Uczelnię Wyższą, itp.)

Najbliższy nabór młodzieży do Projektu odbywać się będzie codziennie w dniach 20 stycznia – 5 lutego br.  (w dni robocze) w godzinach 12:00 – 16:00 przy ul. Jagiellońskiej 14 (I piętro). Organizatorzy zapewniają ponadto możliwość umówienia indywidualnego spotkania. 

Szczegółowe informacje dostępne w biurze projektu przy ul. Jagiellońskiej 14 (I piętro), za pośrednictwem poczty e-mail: projekt.betlejem@poczta.fm, na stronach internetowych Stowarzyszenia www.stowarzyszeniebetlejem.pl, www.kamienicezhistoria.pl oraz pod numerem tel. 883 281 001. 
Całkowite koszty udziału w projekcie są pokrywane ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
 
stat4u PortalPOLSKA.pl