Wiele miast (351)

Przełom w płatnościach, czyli Polska Bezgotówkowa


 
Polska to jeden z najszybciej rozwijających się krajów europejskich w zakresie płatności bezgotówkowych.

Dowiedz się więcej i poznaj program Polska Bezgotówkowa.

Reklama
Płatności „nad Wisłą”, czyli Polska Bezgotówkowa

Polacy coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe. Prawdziwy przełom w tym zakresie nastąpił w roku 2015, kiedy to znacząco wzrósł obrót bezgotówkowy. Polskie społeczeństwo
od zawsze interesowało się nowymi technologiami, to właśnie ta otwartość i ciekawość miała znaczący wpływ na rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Posiłkując się najnowszymi badaniami dotyczącymi płatności bezgotówkowych w Polsce, prawie 6 na 10 respondentów 

    jako preferowaną metodę płatności wymienia formę bezgotówkową. 

To jasno pokazuje kierunek, w którym zmierza ten segment w Polsce. Dlatego
też wielu przedsiębiorców zapewnia możliwość przeprowadzenia transakcji bezgotówkowych w swoich punktach handlowo-usługowych. Jednakże wciąż można znaleźć miejsca, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie taka usługa jest niemożliwa.

Wielu właścicieli, którzy nie mają terminali
w placówkach, tłumaczy się obawą przed wysokimi kosztami – zakup sprzętu
(terminal płatniczy) oraz abonament
za świadczenie usług tylko z pozoru może wydawać się wysoki. Na szczęście dzięki współpracy kilku instytucji oraz obserwacji rynku powstał wspierający - program Polska Bezgotówkowa. 
 
 
Fundacja Polska Bezgotówkowa

W połowie zeszłego roku (lipiec 2017) z inicjatywy m.in. sektora publicznego, agentów rozliczeniowych oraz Związku Banków Polskich została powołana Fundacja Polska Bezgotówkowa. Jej kolejnym korkiem było uruchomienie programu Polska Bezgotówkowa. Jego zadaniem jest wsparcie mikro oraz małych przedsiębiorców, a celem nadrzędnym popularyzacja oraz rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce.

Przedsiębiorca, aby zakwalifikować się do programu Polska Bezgotówkowa, musi spełnić kilka czynników, m.in. nie korzystać z płatności bezgotówkowych w swoim punkcie handlowo-usługowym przez ostatnie 12 miesięcy i nie posiadać więcej niż pięć placówek.

Na co możesz liczyć kwalifikując się do programu? Jeden z partnerów fundacji – eService - oferuje przedsiębiorcom do 3 darmowych terminali płatniczych. Dodatkowo przedsiębiorca nie płaci abonamentu za usługę przez 12 miesięcy. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat programu Polska Bezgotówkowa?

Koniecznie zajrzyj na stronę https://bezgotowki.pl/o-programie i odkryj korzyści oraz wszystkie możliwości.



Publikacja promocyjna


 
stat4u PortalPOLSKA.pl