Kultura Edukacja
Przeciw białaczce 400 km na rowerze
Grupa kilkudziesięciu pracowników – wolontariuszy KGHM przemierzy ponad 400 km na rowerach propagując transplantację szpiku. W dniach 1- 4 maja rowerzyści z Drużyny Szpiku KGHM przejadą z Lubina do Kołobrzegu w ramach społecznej akcji „Rowerem po szpik dla Justyny ”. Działania realizowane są w ramach programu wolontariackiego w KGHM „Miedziane serce”.
Wolontariusze będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku od godziny 13 w następujących miejscowościach: 1 maja w Nowym Tomyślu, 2 maja w Choszcznie i przez dwa dni (3, 4 maja) w Kołobrzegu. Podczas rejestracji odbędzie się również kwesta na rzecz chorej na chłoniaka Justyny Husarek.
Akcja spotkała się z dużą akceptacją ze strony samorządów lokalnych. – Cenne i zasługujące na uznanie jest promowanie idei walki z białaczką. Wierzę, że na ziemi nowotomyskiej znajdzie się liczne grono osób kierowanych – tak po prostu – życzliwością i odruchem serca, które przyłączą się do akcji – mówi Henryk Helwing, burmistrz Nowego Tomyśla.
– Z chęcią przyłączyliśmy się do tak szczytnej akcji - serdecznie zapraszam do Choszczna – mówi Robert Adamczyk, burmistrz tego miasta.
- Jesteśmy otwarci na takie inicjatywy i bardzo cieszy mnie fakt, że finał akcji odbędzie się w Kołobrzegu - mówi prezydent miasta Janusz Gromek.
Wolontariusze mogą liczyć na pomoc ze strony firm z Grupy Kapitałowej KGHM: Pol-Miedź Trans oraz Interferie. – Od ponad dwudziestu lat zapewniamy nie tylko atrakcyjny wypoczynek, ale także pobyty rehabilitacyjno-sanatoryjne, dlatego idea wsparcia tej inicjatywy jest nam szczególnie bliska – podkreśla Barbara Płuciennik, dyrektor ds. sprzedaży Interferie SA.
– To kolejna prospołeczna akcja naszej klubu. W ramach wolontariatu pracowniczego realizowanych jest wiele działań Tym razem przyłączamy się do Drużyny Szpiku KGHM – mówi koordynator wolontariatu w KGHM, Bogusław Godlewski.
Drużyna Szpiku KGHM jest częścią ogólnopolskiej Fundacji Dar Szpiku im Anny Wierskiej w Poznaniu. Utworzyli ją pracownicy spółki, którzy działają razem od marca 2011 roku. Oprócz propagowania zdrowego trybu życia, organizują akcje rejestracji potencjalnych dawców. Dzięki nim w bazie przybyło ponad 700 zarejestrowanych dawców. Trzy osoby były już wytypowane do przeszczepu szpiku – jeden przeszczep miał miejsce w klinice w Dreźnie, dwa w Polsce.
Szczegółowych informacji dotyczących tego wydarzenia udziela koordynator wolontariatu w KGHM , Bogusław Godlewski, tel.+48 76 74 78 156 , e-mail: b.godlewski@kghm.pl.
Źródło: Departament Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..