Wiele miast (25)

Praca szuka studenta

Ponad 80 pracodawców i tysiące studentów wezmą udział w rozpoczynających się już dzisiaj (wtorek, 10 marca) Akademickich Targach Pracy na Politechnice Wrocławskiej.

Reklama
XXIII edycja wydarzenia tradycyjnie odbędzie się w holu bud. C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25). Odwiedzający, podczas dwóch dni targów (10-11 marca), będą mogli nie tylko poszukać stażu, praktyki czy pracy, ale także skorzystać z pomocy profesjonalistów przy przygotowaniu swojego  CV lub wziąć udział w darmowych szkoleniach Biura Karier PWr. 
 
- Po raz kolejny zwiększyliśmy liczbę wystawców. To pokazuje, że nasze targi to już uznana marka – mówi Paulina Polak z Fundacji Manus. - Pracodawcy wiedzą, że pojawienie się na Politechnice Wrocławskiej daje im niepowtarzalną możliwość dotarcia do naszych  studentów i absolwentów.
 
W rekordowym gronie wystawców znajdą się m.in. Capgemini, Comarch, Nokia, Tieto Poland, Unit4, 3M Poland Manufacturing Poland, Bosch Polska, Credit Suisse, KGHM Polska Miedź, LG i Mars Polska. Po raz pierwszy zaprezentuje się szwedzka firma informatyczna PartnerTech Poland oraz włoskie przedsiębiorstwo z branży automotive – Magneti Marelli. 
 
Jesienną edycję targów odwiedziło ponad 12 tys. osób. 
 
Koordynator: Kamil Nawirski (Fundacja Manus) - tel. 661 927 408. 
 
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.atp.manus.pl  oraz na: www.facebook.com/AkademickieTargiPracy.
 
 
Pokaz aktywności studenckiej
 
 
Tradycyjnie po zakończeniu targów pracy budynek C-13 opanują najbardziej aktywni i prężni studenci Politechniki Wrocławskiej. W czwartek (12  marca) zapraszamy od godz. 9.30 na prezentacje i pokazy działających na uczelni kół naukowych i organizacji studenckich. W ramach XXI Dni Aktywności Studenckiej (DAS) zaprezentuje się ich aż 66.
 
W tym roku atrakcji nie zabraknie. Będzie okazja zobaczyć łazika marsjańskiego Scorpio, elektryczny motocykl i autonomiczny pojazd, bolid startujący w Formule Student, świetlne pokazy studentów z projektu P.I.W.O. Light Show, drony, roboty oraz pokazy taneczne.
 
- DAS to punkt obowiązkowy dla studentów z pierwszego roku, ale i późniejszych lat, którzy nie chcą, by ich życie na uczelni ograniczało się tylko do zajęć - podkreśla Sylwester Oracz z Fundacji Manus. - Działalność w kołach naukowych, organizacjach i agendach to najlepszy sposób, by zdobyć doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które przydają się później, nie tylko na rynku pracy.
 
Koordynator: Sylwester Oracz (Fundacja Manus) – tel. 534 927 488.
 
Andrzej Charytoniuk
Biuro Prasowe
Politechnika Wrocławska
stat4u PortalPOLSKA.pl