Kultura Edukacja
Polonia reprezentuje polski biznes za granicą - kolejna, już XVIII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii
12 – 13 – 14 września odbędzie się w Warszawie XVIII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Myślą przewodnią konferencji jest: Partnerstwo dla sukcesu. Rozpocznie się ona 12 września w Bibliotece Narodowej w Warszawie, Al. Niepodległości 213, o godzinie 9.30, a w dwóch następnych dniach, 13-14 września odbędzie się jej część wyjazdowa, której gospodarzem będzie Włocławek. Pierwszego dnia ofertę inwestycyjną zaprezentuje Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Gośćmi oficjalnymi tegorocznej Konferencji będą: Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych, prof. Bogusław Liberadzki, europoseł, Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich i dr Andrzej Hubert Willmann z Kanady, ekspert międzynarodowych przepływów kapitałowych.
Organizatorom Konferencji przyświeca myśl, że projekty realizowane przez Fundację Polonię są kolejnymi krokami służącym polskiej gospodarce i społeczeństwu, Polakom na całym świecie, polskiej tradycji i kulturze oraz - co tak istotne - wizerunkowi naszej ojczyzny na arenie międzynarodowej.
Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii to okazja do podjęcia partnerskiej, korzystnej współpracy Polonią gospodarczą świata, okazja do osobistego poznania polskojęzycznych partnerów kooperacyjnych, nowych rynków sprzedaży i do zaprezentowania na stoisku produktów i usług. Więcej informacji i zapisy na stronie: www.FundacjaPolonia.pl
- Wiadomo z doświadczenia naszej działalności, że tworzenie platform umożliwiających nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy Polonią, a krajem owocuje co roku wieloma projektami ekonomicznymi – mówi Zbigniew Ludger Olszewski, prezes zarządu Fundacji Polonia. - Polonia zamieszkuje kraje na wszystkich kontynentach. Nie ma na świecie wielu państw, które miały w minionym wieku tak liczną emigrację. Mamy więc możliwość wielopłaszczyznowej współpracy międzynarodowej, co jest warunkiem rozwoju gospodarczego w XXI wieku.
Konferencja, która odbędzie się w Warszawie i w części wyjazdowej, we Włocławku, a także przedstawi ofertę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest miejscem dialogu dla reprezentantów środowisk gospodarczych Polonii przybyłych ze wszystkich kontynentów, a osobiste relacje powstałe podczas tych spotkań to kluczowy element służący międzynarodowej współpracy.
- To także największe na polskim rynku spotkanie, skupiające gospodarczą Polonię z całego świata – zarówno pod względem przygotowywanych spotkań, jak i liczby uczestniczących w nich osób – dodaje Beata Gosk, przewodnicząca Prezydium Rady Fundacji Polonii. - Rozszerzające się rynki dyktują nowe wymagania. Sprostamy im poszerzając nasze możliwości nowoczesnego, prorozwojowego współdziałania.
Konferencje Gospodarcze Polonii stwarzają warunki do nawiązywania kontaktów biznesowych między przedstawicielami dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Służą konsolidacji środowiska biznesu, umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń.
Uczestnikami konferencji są przedstawiciele wielu krajów świata, przedsiębiorcy polonijni i krajowi, przedstawiciele władz naczelnych i samorządowych, znane postacie życia gospodarczego, reprezentanci izb gospodarczych, przedsiębiorcy i managerowie firm w Polsce i za granicą, szefowie instytucji finansowych, przedstawiciele świata nauki i kultury, przedstawiciele polskich placówek zagranicznych oraz reprezentanci wiodących mediów w Polsce i za granicą.
Tematyka konferencji obejmuje wszystkie sfery życia gospodarczego nowoczesnych firm prowadzonych przez Polonię na całym świecie. Prezentacje prowadzą m.in. partnerzy konferencji, niezależni eksperci i konsultanci oraz przedstawiciele firm uczestniczących.
Dotąd w pracach kolejnych konferencji uczestniczyli przedstawiciele: Australii, Argentyny, Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Indonezji, Izraela, Kanady, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Meksyku, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Pakistanu, Portugalii, Rosji, RPA, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier, Wietnamu, Wlk. Brytanii, Włoch, Zambii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Fundacja Polonia to niezależna organizacja pozarządowa, z siedzibą w kraju, działająca w Polsce, jak i poza jej granicami. Została powołana w 1989 roku na Zamku Królewskim w Warszawie z inicjatywy kilkudziesięciu przedstawicieli Polonii, zamieszkałych w kilkunastu krajach świata oraz krajowe i zagraniczne osoby prawne.
Główne cele Fundacji skupione są na umacnianiu więzi Polonii z Macierzą, kultywowaniu tradycji narodowych i języka polskiego oraz pogłębianiu międzynarodowej współpracy gospodarczej.
Fundacja jest corocznym organizatorem Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii, odbywającej się w tym roku w dniach 12 – 14 września w Warszawie i Włocławku, w której udział biorą reprezentanci kilkudziesięciu krajów świata oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, biznesu i mediów.
Dialog z uczestnikami prowadzony jest przez osoby o najwyższych kompetencjach i pełnej orientacji w zachodzących procesach gospodarczych, z uwagi na sprawowane funkcje w naczelnych organach państwa.
Więcej: Fundacja Polonia www.FundacjaPolonia.pl
(ac)
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..