Kultura Edukacja
Policjanci z całej Wielkopolski grali z Orkiestrą
12 stycznia br. prawie dwa tysiące policjantów na terenie całej Wielkopolski czuwało nad bezpieczeństwem wolontariuszy i innych uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci czynnie włączyli się także w kwestowanie i liczne licytacje. Uzyskane w ten sposób pieniądze zasiliły konto WOŚP.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu czuwali nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie miasta i powiatu kaliskiego. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych.
Funkcjonariuszy można było spotkać w popularnych miejscach prowadzenia zbiórek pieniędzy przez wolontariuszy. Policjanci, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa kwestującym oraz darczyńcom, sprawdzali również, czy nikt niepowołany nie podszywał się pod wolontariuszy WOŚP.
Policjantów już po raz kolejny wspierali funkcjonariusze kaliskiej Placówki Straży Granicznej, którzy pomagali w zabezpieczeniu imprezy.
Oprócz prewencyjnego zabezpieczenia finału na terenie kaliskiego głównego sztabu WOŚP w hali „Arena” pojawiło się policyjne stoisko prewencyjno-profilaktyczne, na którym można było obejrzeć umundurowanie oraz sprzęt policyjny. Nie zabrakło chętnych którzy chcieli wypróbować urządzenia do badania stanu trzeźwości oraz przymierzyć alkogogle - okulary symulujących pole widzenia osoby nietrzeźwej. Jednak największe zainteresowanie było pracą technika kryminalistyki, który wszystkim chętnym wykonywał daktyloskopię. Nie zabrakło też zainteresowanych pracą w Policji, którzy pytali o szczegóły dotyczące naboru.
Po raz kolejny policjanci przekazali na licytację zaproszenie na jednodniową wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Nagrodę, zwycięzcy licytacji osobiście wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu podinsp. Andrzej Haraś.
Kaliscy policjanci świadomi ogromnego deficytu krwi w naszych placówkach medycznych, postanowili wesprzeć orkiestrę wspólnie oddając krew. Mobilny punkt poboru krwi oczekiwał na dawców pod halą „Arena”, gdzie każdy zainteresowany mógł honorowo oddawać ten najcenniejszy lek. Głusi na apel nie pozostali kaliscy policjanci, którzy są zawsze gotowi, aby nieść bezinteresowną pomoc wszystkim potrzebującym.
KONIN
Policjanci konińskiej komendy swój udział w 22. Finale WOŚP rozpoczęli od odprawy z wolontariuszami w kinie „Helios” o godz. 9:00. Funkcjonariuszki z Referatu ds. Prewencji Kryminalnej i Patologii w kilku słowach poinstruowały jakich sytuacji i miejsc kwestujący powinni unikać, jak zachować się podczas ewentualnego napadu. Wszyscy dowiedzieli się też, że mogą liczyć na pomoc policjantów w temacie transportu po zmroku do konińskiego sztabu WOŚP.
Zlicytowano trzy kalendarze, które zostały wydane przez KMP w Koninie, na których „modelkami” są konińskie policjantki. Zdjęcia pokazują funkcjonariuszki w trakcie codziennej służby.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wiele razy pomagali przy kierowaniu ruchem. Czy to podczas wejść „na żywo” na ogólnopolską antenę telewizyjną, gdzie na rondzie przy „Galerii nad Jeziorem” był tłum ludzi i ruch po nim był niemożliwy, czy to podczas biegu po osiedlu Zatorze.
Byli też policjanci, którzy realizowali swoje pozasłużbowe pasje – oficer dyżurny i policjant na co dzień zajmujący się wykroczeniami wystąpili na jednej ze scen ze swoim zespołem „Folk street”, umilając czas muzyką irlandzką.
W sumie w zabezpieczeniu niedzielnych imprez wzięło udział kilkudziesięciu policjantów. Odnotowano jeden incydent – 24-letni wolontariusz ukradł ze swojej puszki blisko 480 zł. Został złapany na gorącym uczynku przez ochroniarzy centrum handlowego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu 5 lat więzienia.
NOWY TOMYŚL
Jak co roku, kilkudziesięciu policjantów z całego nowotomyskiego powiatu wspólnie z funkcjonariuszami innych służb czuwało nad bezpieczeństwem wolontariuszy oraz mieszkańców uczestniczących w imprezach organizowanych w tym szczególnym dniu.
Mundurowi i tym razem stanęli na wysokości zadania, gdyż nie odnotowano żadnych zdarzeń, które zakłóciłby zbiórkę pieniędzy. Co więcej nie tylko strzegli bezpieczeństwa, ale również za pośrednictwem swojego reprezentanta, rzecznika prasowego sierż. Przemysława Podleśnego włączyli się w działania WOŚP i aktywnie uczestniczyli w zorganizowanej w Nowotomyskim Ośrodku Kultury licytacji.
PIŁA
12 stycznia od godzin porannych funkcjonariusze pilskiej komendy uczestniczyli w odprawach wolontariuszy. W trakcie spotkań mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas kwestowania. Również na ulicach miast w tym dniu pracowała większa ilość patroli. Podczas podsumowania imprezy okazało się, że w trakcie tegorocznego finału na terenie powiatu pilskiego nie doszło do żadnego incydentu.
W tym roku pilscy funkcjonariusze włączyli się również w organizację imprez towarzyszących. Na terenie Regionalnego Centrum Kultury razem z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oddział Piła zorganizowane został stoisko tematyczne. Mieszkańcy Piły mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt jakim dysponują podczas codziennej pracy mundurowi. Czapki policyjne z innych państw, otrzymać ulotki prewencyjne, spróbować sił z alkogoglami. Wyświetlane były również filmy o tematyce prewencyjnej.
Przez kilka godzin wspólnego „grania” pilscy policjanci zebrali do puszek ponad 300 zł. Mamy nadzieję, że przekazane pieniądze choć w niewielkim stopniu przyczynią się do realizacji celów, jakie założyła sobie w bieżącym roku orkiestra.
JAROCIN
Policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo wolontariuszy, nawiązali współpracę ze sztabem WOŚP w Jarocinie, gdzie wychodzącym do kwestowania młodym ludziom przekazali informacje dotyczące zagrożeń, na jakie mogą być oni narażeni podczas kwestowania. Policjanci rozdali także opaski odblaskowe, by zwiększyć widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo kwestujących po zmroku.
Jarocińscy mundurowi byli obecni wszędzie tam, gdzie prowadzone były zbiórki pieniędzy na rzecz Orkiestry. Najważniejszym zadaniem mundurowych było czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy.
Policjanci aktywnie włączyli się w różnego rodzaju akcje na rzecz WOŚP, przekazując na licytacje maskotkę wielkopolskiej Policji „Sierżanta Pyrka”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem licytujących oraz policyjny kalendarz. Pieniądze zebrane podczas licytacji tych przedmiotów trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Na terenie powiatu jarocińskiego w trakcie zbiórek pieniędzy na rzecz WOŚP policjanci nie odnotowali żadnych incydentów zakłócających pracę wolontariuszy.
AM fot. KWP
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..