Lublin
Otwarta Pracownia Medialab – Skrytki pamięci. Warsztaty pracy z dźwiękiem

Każdy z nas skrywa jakąś historię, tę mała lub wielką, radosną lub smutną. Celem każdej z nich jest przetrwanie. Jest to możliwe dzięki naszej pamięci, dzięki opowiadaniu, rejestrowaniu, uwiecznianiu. Każda historia to bardzo osobista sprawa, dlatego, gdy już ją opowiemy sobie, schowamy ją do specjalnej skrytki. 

Reklama

W trakcie warsztatu uczestnicy staną się poszukiwaczami opowieści. Swoich własnych lub tych, które ich fascynują. Gdy już je odnajdą, nauczą się je przekazywać za pomocą dźwięków. Dowiedzą się o możliwościach tworzenia opowieści dźwiękowych za sprawą kompozycji słowa z dźwiękiem, w formie reportażu, słuchowiska czy materiału reporterskiego. Nauczą się obsługi rejestratora, sposobów rejestracji i montażu dźwięków. Efekt warsztatu stanie się rodzajem osobistej instalacji dźwiękowej (Skrytką Pamięci). 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

 

_______________________________________________________________________________________

Warsztaty poprowadzi Alina Bąk. Animatorka kultury, koordynatorka Domu Słów Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Magister filologii polskiej. Ukończyła też studia na kierunku Animator i Menadżer Kultury UMCS. Jest absolwentką studiów podyplomowych w Collegium Civitas. Ukończyła szkołę filmową AFiTV w Warszawie. Przez 3 lata współpracowała z Polskim Radiem Lublin. Jest prezeską Fundacji Kultury Audiowizualnej „Beetle” oraz założycielką i członkinią grupy Kaiju.pl, z którą realizuje filmy promocyjne, dokumentację filmową, wideoklipy muzyczne, spoty, filmy fabularyzowane, dokumentalne, animacje poklatkowe. Realizuje projekty na styku kultury, edukacji, sztuki społecznie zaangażowanej, wykorzystujące nowe technologie, multimedia i media. Miała okazję współpracować z artystami przy kilku ciekawych inicjatywach filmowych, m.in. podczas rezydencji w Nancy we Francji (film o uchodźcach z Kaukazu), przy warsztatach filmowych w Tarnopolu na Ukrainie czy przy projektach dokumentujących życie i tradycje wiejskie Lubelszczyzny i Podkarpacia. 
 

warsztaty skierowane są do osób dorosłych i młodzieży od 15 roku życia 

koszt uczestnictwa – 40 zł (płatne z góry za cały cykl warsztatowy) 

 

zapisy trwają od 1.02 do 19.02.2016 – r.lis@ddkczubypoludniowe.pl 

ilość miejsc ograniczona / warsztaty odbędą się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych

 

wtorki i czwartki, 17.30-20.00 

terminy spotkań: 1.03, 3.03, 8.03, 10.03 i 17.03  

Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe” 

ul. Wyżynna 16, Lublin

 

O projekcie: Otwarta Pracownia Medialab zaprasza na warsztaty młodzież i dorosłych, zainteresowanych nowymi technologiami. Zajęcia mają charakter miesięcznych cykli warsztatowych. Każdy z cykli  dotyczy innego obszaru z tematyki madialab i przeznaczony jest dla innej grupy odbiorców. W programie m.in. zarządzanie czasem z wykorzystaniem narzędzi internetowych, bezpieczne korzystanie z Internetu, edukacja medialna, remiksy muzyczne i literackie, druk 3D, warsztaty fotograficzne, filmowe i muzyczne. Koordynatorem projektu jest Rafał Lis.

stat4u PortalPOLSKA.pl