Wrocław
Otwarcie "Przylądka Nadziei"

„Niemożliwe nie istnieje” te słowa przyświecały wszystkim ludziom zaangażowanym w ideę budowy Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Dziś po dwóch latach od wmurowania kamienia węgielnego marzenia wielu pokoleń lekarzy i pacjentów stały się faktem. W stolicy Dolnego Śląska powstał „Przylądek Nadziei” - czytamy na portalu DUW.

Reklama
W uroczystym otwarciu Centrum obok między innymi Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka wzięli udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Wicewojewoda Dolnośląski Joanna Bronowicka.
 
Wojewoda pogratulował wszystkim ludziom zaangażowanym w budowę „Przylądka Nadziei”. „Dzięki waszej pasji i determinacji Ci najbardziej bezbronni będą mogli walczyć o swoje życie w godnych warunkach. Wiele dzisiaj mówiono o spełnionych marzeniach, ale wydaje mi się, że te powinniśmy zostawić dzieciom, bo dzięki nowo otwartemu Centrum Onkologii mają zdecydowanie większe szanse się ziścić”- zakończył swoje wystąpienie Tomasz Smolarz.
 
„Przylądek Nadziei” to Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Odpowiada za leczenie dzieci chorujących na nowotwory nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w ościennych województwach. Rocznie lekarze pracujący w klinice otoczą opieką ponad 2 tysiące maluchów z całej Polski. W „Przylądku Nadziei” na łóżkach stacjonarnych jednocześnie może przebywać 75 małych pacjentów. Dodatkowo w placówce jest oddział dzienny z 10 łóżkami. Wszystkie sale w nowej klinice są jedno- albo dwułóżkowe. Na każdej z nich dzieciom będą mogli towarzyszyć rodzice.
 
Łączny koszt inwestycji to 100 milionów złotych. 85 mln pochodzi ze środków unijnych, natomiast 15 mln przekazało Ministerstwo Zdrowia. 2.5 mln złotych na budowę kliniki pochodzi ze zbiórek przekazanych przez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
stat4u PortalPOLSKA.pl