Kultura Edukacja
Orange uruchomił nowoczesną sieć komórkową we Wrocławiu
Orange zakończył przebudowę i gruntowną modernizację sieci komórkowej we Wrocławiu. Zdecydowanie zwiększyła się prędkość mobilnego dostępu do internetu oraz jego zasięg i jakość, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Wzrost liczby nadajników oraz zastosowanie sprzętu najnowszej generacji wpłynęło także na podniesienie jakości połączeń telefonicznych, a niebawem umożliwi uruchomienie usług w technologii LTE. Już teraz Klienci Orange we Wrocławiu mogą korzystać z najnowocześniejszej sieci komórkowej w Polsce.
W rezultacie zasięg sieci GSM (2G) wewnątrz jak i na zewnątrz budynków obejmuje 100 proc. mieszkańców, natomiast zasięg sieci UMTS (3G) wewnątrz budynków obejmuje 85,5 proc., a na zewnątrz 99,7 proc., mieszkańców Wrocławia. Oznacza to, że na znacznie większym niż dotąd obszarze, klienci mogą korzystać z szybkiego mobilnego internetu, z prędkością do 42 Mb/s, dostępnego za pomocą telefonów, smartfonów oraz tabletów i komputerów przenośnych z modemami GSM/UMTS. Zwiększenie liczby nadajników przekłada się na wygodę korzystania z usług i stabilność połączeń. Pozwala komfortowo korzystać nie tylko z poczty email i przeglądania stron www, ale także multimediów – szybszego pobierania muzyki, filmów, oglądania telewizji mobilnej na żywo czy słuchania internetowego radia.
Stacje bazowe Orange są też gotowe do uruchomienia w niedalekiej przyszłości szybkiej, mobilnej transmisji danych w technologii LTE, która obecnie jest już dostępna w Warszawie oraz na wybranych obszarach w Trójmieście, aglomeracji śląskiej i w Zakopanem.
* * *
Prace techniczne zrealizowane we Wrocławiu są elementem rozpoczętego w maju 2012 r., ogólnopolskiego programu rozbudowy i modernizacji sieci Orange, którego celem jest stworzenie jednej z najnowocześniejszych sieci telekomunikacyjnych w Europie. Zakończenie planowanych robót jest planowane w połowie przyszłego roku. Do chwili obecnej przeprowadzono już modernizację, rozbudowę i budowę ponad ¾ z zaplanowanych 10 tysięcy stacji bazowych. Dzięki uruchomieniu nowych, ich liczba na terenach już zmodernizowanych zwiększyła się średnio o ponad 57%, a możliwości techniczne sieci znacznie wzrosły. W wyniku realizacji projektu oraz jego rozszerzenia o uruchomienie usług UMTS 900, w zasięgu szybkiego mobilnego internetu znajdzie się blisko 90% Polaków, co oznacza że będzie można z niego komfortowo korzystać praktycznie w każdym zamieszkanym miejscu Polski.
Oprac. RM
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..