Wiele miast (25)
Nowa odsłona „Długiego Domu” już za kilka miesięcy

Pod koniec 2013 roku Uzdrowisko Cieplice rozpoczęło prace modernizacyjne „Długiego Domu”, jednego z najstarszych ośrodków kuracyjnych. Dzisiaj prace wokół obiektu są na bardzo zaawansowanym etapie, a ich zakończenie planowane jest już w I półroczu 2015 r., zgodnie z założonym haromonogramem. Dzięki temu, już w przyszłym roku Uzdrowisko Cieplice będzie mogło zaoferować swoim gościom i turystom wysokiej klasy hotel z prawie 100 miejscami o podwyższonym standardzie.

Reklama
Głównym założeniem modernizacji i przebudowy „Długiego Domu” jest stworzenie nowoczesnego hotelu uzdrowiskowego o wysokim standardzie, który będzie równy trzem gwiazdkom, ale bez oficjalnej standaryzacji, ponieważ obiekty uzdrowiskowe takiej standaryzacji nie podlegają. Na bazie budynku „Długi Dom”, stworzony zostanie nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie 100 miejscami o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną. Baza zabiegowa będzie się składała z pomieszczeń do kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu. Oprócz tego hotel uzdrowiskowy będzie dysponował zespołem saun oraz salą restauracyjną z zapleczem kuchennym, obsługiwanym w systemie cateringowym.

   - Prace modernizacyjne wokół „Długiego Domu” postępują bardzo dynamicznie i już widać tego pierwsze efekty. Bardzo nas to cieszy, że obiekt będzie gotowy już w przyszłym roku, bo dzięki temu zyska nie tylko Uzdrowisko Cieplice, ale i nasze miasto, poprzez możliwość oferowania wysokiej klasy obiekt hotelowy z pokojami o podwyższonym standardzie, na które stale rośnie zapotrzebowanie ze strony turystów – mówi Maciej Markowski, prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Obecnie w ramach projektu prowadzone są roboty ziemne wokół obiektu oraz pogłębione zostały piwnice. Zakończone zostały prace przy rekonstrukcji więźby dachowej a rozpoczęto przy lukarnach oraz odtwarzany jest gzyms. Natomiast wewnątrz realizowane są działania,   między innymi, takie jak: wzmacnianie  stropów oraz sklepienia, jak również prowadzone są roboty instalacji wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i elektrycznych.
 
Całkowita wartość projektu wynosi 10 578 tys. zł, w tym 2720 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostała część to środki własne Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

***
Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.
Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

www.uzdrowiska-pgu.pl
stat4u PortalPOLSKA.pl