Nie kopiujmy Doliny Krzemowej, zróbmy swoją

Czy Polska jest innowacyjna? Co możemy zrobić, aby taką się stała? Jakie są nasze unikalności i specjalizacje? Jakie bariery hamują eksplozję rozwoju
w sferze współpracy przedsiębiorców z naukowcami w dziedzinie innowacyjnej gospodarki i jak kształtować nasze społeczeństwo, aby Polska przeskoczyła na wyższy bieg rozwoju?

Reklama
Odpowiedzi na te pytania będą szukali uczestnicy ogólnopolskiej debaty, która obędzie się w dniu 23 czerwca br. w siedzibie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

W tym dniu w EIT+ oraz we Wrocławskim Parku Technologicznym spotkają się m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska, Iwona Wendel (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju), prof. dr hab. inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski (Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Magdalena Burnat-Mikosz (Partner Deloitte oraz Lider działu R&D and Governement Incentives w Europie Środkowej), Jerzy Langer (Prezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+), Piotr Koral (Prezes Grupy Investin i członek komitetu inwestycyjnego PI Ventures), oraz Oskar Zięta, polski innowator.

Innowacje potrzebują odpowiedniego środowiska - zaplecza naukowego, społecznego, technicznego. Nie da się zaplanować, co będzie innowacyjne i co będzie sukcesem w przyszłości. Ale można stworzyć do tego warunki i taką rolę pełni Wrocławskie Centrum Badań EIT+" - mówi Tomasz Gondek, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Debata potrwa od godz. 12.30 do 16.30. Chętnych do udziału prosimy o rejestrację na stronie innowacjewpolsce.evenea.pl. Partnerami akcji "Innowacje w Polsce" są Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Wrocławski Park Technologiczny. Projekt wspierają też firmy Newind i Fanuc.

AGENDA



Klaudia Piątek, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o.
stat4u PortalPOLSKA.pl