Kultura Edukacja
Nasze dzieci chcą być takie same, jak zdrowi rówieśnicy
Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” zaprasza dzieci niepełnosprawne z terenu powiatu włodawskiego wraz z rodzicami i rodzeństwem na cykl zajęć aktywizujących, wpływających na integrację i rozwój. Stowarzyszenie, poprzez projekt „Chcemy być tacy sami... wsparcie rodzin borykających się z niepełnosprawnością dziecka”, proponuje innowacyjne formy opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, pomoc w rehabilitacji i edukacji oraz m.in. promocję umiejętności i talentów osób niepełnosprawnych.
„We Włodawie niewiele jest możliwości terapii, rodzice są zmuszeni jeździć z dziećmi do Chełma, Lublina czy Wisznic- mówi Justyna Gajos, prezes Stowarzyszenia „Lepsze Jutro”. - Korzystając już od czterech lat z gościnności ojców paulinów, którzy umożliwiają nam spotkania w kilku pomieszczaniach budynku należącego do parafii pw. św. Ludwika, staramy się zachęcać do różnych form integracji z osobami niepełnosprawnymi. Myślę, że przy realizacji kolejnej naszej inicjatywy zagospodarujemy również pomieszczenia piwniczne budynku paulinów”.
Z zajęć korzystają dzieci od 3 do 20 roku życia, u tych najmłodszych polepsza się kontakt z rówieśnikami, pogłębia relacja z terapeutą poprzez pracę nad motoryką, nad rozumieniem słów, myśleniem i kojarzeniem. U starszych dzieci poprawia się umiejętność współdziałania w grupie. Spora grupa dzieci autystycznych, korzystających z zajęć w ramach projektu „Chcemy być tacy sami”, pracuje nad rozróżnianiem faktur, co przyczynia się do usprawnienia zmysłów. „Prowadzimy zajęcia z terapii ręki, sensoplastyki i hipoterapii, ale na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzieci są radośniejsze, chętnie korzystają z zajęć, a nawet podczas powrotu do domu, co obserwuję u swojego niepełnosprawnego syna, wykazują większe zaangażowanie w wykonywaniu zajęć- mówi Justyna Gajos.- Oczywiście najwięcej zadowolenia przynosi jazda konna. Jeden z uczestników zajęć, kilkuletni Błażej, który przed zajęciami nie miał okazji kontaktu z koniem, teraz bardzo dobrze jeździ konno”. Do warsztatów z niepełnosprawnymi włączają się dzieci zdrowe, rodzeństwo, także podczas spotkań integracyjnych w terenie. Dla
rodzeństwa, rodziców i opiekunów organizowane są warsztaty z radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz z własnymi emocjami.
Rodziny, które wychowują niepełnosprawne dzieci, zainteresowane ofertą Stowarzyszenia, mogą zgłaszać się do biura Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro” przy ul. 11 Listopada 4 we Włodawie, w godzinach: od 10 do 14. Informacje telefoniczne można uzyskać pod nr tel 601 832 931.
JS
Zakupy we Włodawie
Tel. (w godz. 7-22) 535 - 145 - 015
do domów, biur, warsztatów itp. |
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY |
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..