Kultura Edukacja
Najnowszy numer Biznesu Dolnośląskiego już na rynku
W najnowszym numerze Biznesu Dolnośląskiego piszemy o Centrach Usług Biznesowych działających w regionie, zastanawiamy się kto kupuje dolnośląskie pałace, rozmawiamy też z ciekawymi osobistościami regionu. W tym numerze są to m.in. prof. Jerzy Langer, Iwona Krawczyk oraz Rafał Dutkiewicz. Polecamy także relację ze spotkania Loży Dolnośląskiej Business Centre Club z premierem Piechocińskim oraz fotorelację z V Debaty Biznesu Dolnośląskiego.
W numerze prezentujemy również nasz drugi raport: „Dolnośląski biznes pałacowy”, w którym piszemy o licznych pałacach, zamkach czy zabytkowych rezydencjach czekających na nowych nabywców. Nieruchomości te usytuowane są na obszarze całego województwa, często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Dolny Śląsk jest regionem, który ma najwięcej tego typu obiektów w Polsce, ale są to często obiekty zaniedbane i zapomniane. W raporcie przedstawiamy co, od kogo i za ile można jeszcze kupić, a także podajemy przykłady firm, które już zainwestowały w zabytki i nieźle na tym zarabiają.
Pozostając przy nieruchomościach, podajemy także laureatów konkursu organizowanego przez Zarząd Wrocławskiego Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa na najlepszą budowę Dolnego Śląska, a także piszemy nieco szerzej o samych realizacjach, które wzięły udział w konkursie.
W dalszej części magazynu relacjonujemy kolejną z naszych debat (debatę inwestycyjną), w której wzięli udział tak znamienici goście jak Tomasz Tykierko, prezes zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, Monika Pilch, prezes zarządu CaseTech Polska, Jacek Lis, site manager fabryki koncernu BASF w Środzie Śląskiej, Andrzej Jamrozik, dyrektor ANR OT we Wrocławiu, Iwona Makowiecka z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz amerykański biznesmen Mike Whitney, właściciel winnicy Adoria znajdującej się nieopodal Sobótki.
Mike Whitney udzielił nam ciekawego wywiadu, w którym opowiedział o swoim wieloletnim pobycie w Polsce, zaletach posiadania własnej winnicy oraz przewidywał, że polskiego wina będzie coraz więcej.
Rozmawialiśmy też z prof. Jerzym Langerem, prezesem Wrocławskiego Centrum Badań EIT +. Prof. Langer opowiadał o znaczącej roli, jaką do odegrania ma instytucja, której szefuje, a także zapewniał, że z polską innowacyjnością wcale nie jest tak źle jak się powszechnie sądzi.
Kolejnym naszym tematem ze styku świata nauki i biznesu są patenty. Z prof. Romanem Kołaczem, rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu rozmawialiśmy o zwiększającej się liczbie patentów (wg raportu Urzędu Patentowego RP Uniwersytet Przyrodniczy z 72 patentami zajmuje trzecie miejsce w kraju) i o korzyściach płynących z ich komercjalizacji.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz również pojawił się na naszych łamach. Rozmawialiśmy o Wrocławiu w 2016 roku w kontekście projektu „Europejska Stolica Kultury ”. Prezydent przedstawił nam swoją wizję tej inicjatywy i zaprezentował cele, które jej przyświecają. Pytaliśmy go też o jego dalszą karierę polityczną i ewentualną emeryturę.
Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości także udzieliła nam wywiadu. Z tekstu dowiemy się jaka jest specyfika KSSEMP oraz co oferuje potencjalnym inwestorom.
Niezwykle interesujące są teksty eksperckie. Rafał Holanowski, prezes Supra Brokers pisze o zarządzaniu ryzykiem. Jego tekst pt. „Supra Brokers. Kompetentny Risk Manager” jest drugą częścią cyklu o zarządzaniu ryzykiem w przedsiębiorstwie, a Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców przedstawia możliwości jakie daje przedsiębiorcom nowa perspektywa finansowa UE i związane z nią dotacje na przedsiębiorczość i innowacyjność – tekst pt.„Euro-szanse dla firm”.
Oprócz stałych rubryk z newsami, relacjami imprez branżowych i patronatami, nie zapominamy o historii biznesu dolnośląskiego. W bieżącym numerze przedstawiamy sylwetkę Christiana Hansena, winiarza, restauratora i wizjonera, który dla przedwojennego Wrocławia i branży winiarskiej był tym, kim dla warszawskiej branży cukierniczej był Antoni Kazimierz Blikle.
Zachęcamy do nabywania i czytania naszego magazynu!
Biznes Dolnośląski dostępny jest we wszystkich salonach EMPiK na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Nasi czytelnicy mogą też zamówić magazyn bez wychodzenia z domu, wystarczy zaprenumerować pismo. Kto chciałby zamówić pojedyncze wydanie kwartalnika może się kontaktować bezpośrednio z redakcją: biuro@biznesdolnoslaski.pl, +48 733 988 370.
Źródło: Biznes Dolnośląski
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..