Kultura Edukacja
Nagrodzony w konkursie foto
Ogłoszono wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie”. Uczestnicy, podobnie jak w dotychczasowych czterech edycjach, skupili się głównie na fotografowaniu pejzaży. Na konkursowych zdjęciach można było dojrzeć roztoczańskie pola, lasy i rzeki z wodospadami, a także nostalgiczne widoki poleskich jezior, łąk i torfowisk.
Do tego sielskie obrazki z rzecznych dolin Bugu, Wieprza i Wisły. Nie zabrakło również ujęć z najpopularniejszych turystycznych miejscowości: Kazimierza Dolnego, Janowca, Lublina, Zamościa, Zwierzyńca lub Kozłówki. Były też zdjęcia z odbywających się w Lublinie festiwali. Łącznie przesłanych zostało blisko 400 zdjęć autorstwa blisko 70 osób.
Co trzecie zdjęcie zostało wykonane przez osoby nie będące mieszkańcami naszego regionu. Zdjęcia nadchodziły m.in. z Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Polic, Leżajska, Białegostoku, Radomia czy też Kielc. W ostatnich dniach wszystkie fotografie bacznie oglądali członkowie komisji konkursowej. Dzisiaj nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, zaś laureatom wręczono nagrody.
M.in. ze względu na brak wśród nadesłanych prac, oczekiwanych przez komisję zadowalających zdjęć obrazujących bardzo rozpowszechnioną u nas turystykę aktywną, jury nie przyznało I nagrody. Za to II nagrodę otrzymał Wojciech Domagała z Kielc za zdjęcie wieży widokowej w puławskiej marinie. III nagrody trafiły do: Ewy Marszalec z Zamościa za zdjęcie nadbużańskiego krajobrazu, Julii Dunia z miejscowości Wylągi, która nadesłała fotografię „Konie i światło” oraz do Roberta Bieleckiego z Borów Kolonii za fotografię obrazującą start samolotu w Porcie Lotniczym Lublin.
Z kolei wyróżnienia otrzymali: Artur Georgiew z Lublina za zdjęcie „Carnaval Sztuk-Mistrzów”, Grzegorz Szafranek z Puław za zdjęcie „Stary most na Wiśle”, Karol Malec z Lublina za zdjęcie „Festiwal Legendy Lubelskie”, Leszek Grygorczuk z Lublina za zdjęcie „Kaczki w Poleskim Parku Narodowym”, Marek Grum z Polic za zdjęcie „Cerkiew w Dłużniowie”, Mariusz Błaszkiewicz z Włodawy za zdjęcie „Letni pejzaż z polami i tęczą”, Mariusz Jachimczuk z Chełma za zdjęcie „Zielony tor do Włodawy”, Monika Gołoś z Radzynia Podlaskiego autorka zdjęcia „Zmierzch na pastwisku”, Sławomir Wróbel z Jagodna, za zdjęcie „Poleskie żurawie” oraz Wojciech Chudzik z Krasnegostawu za zdjęcie „Wodospad na potoku Jeleń”.
Zdjęcia można też oglądać na pokonkursowej wystawie w głównym holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, przy ul. Artura Grottgera 4 w Lublinie.
Zakupy we Włodawie
Tel. (w godz. 7-22) 535 - 145 - 015
do domów, biur, warsztatów itp. |
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY |
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..