Kultura Edukacja
Misja gospodarcza ze wschodniej Ukrainy
Zdobywanie dobrych praktyk, budowanie partnerstwa biznesowego, działalność Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, grupy producenckie oraz działalność przedsiębiorstw z sektora rolnego i rolno-spożywczego to główne tematy spotkania, które 6 marca 2015r. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
Z delegacją z Charkowa, Konsulem ds. polityczno-ekonomicznych, Włodzimierzem Leszczyńskim, a także grupą właścicieli gospodarstw i organizacji rolnych, którzy do Lublina przyjechali z misją gospodarczą, ze strony polskiej spotkali się Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska, Sławomir Struski, pracownicy Centrum Obsługi Inwestorów i eksporterów oraz Oddziału Współpracy Regionalnej i Zagranicznej.
Reklama________________________________________________________________________________
BEZPŁATNIE PRZYWOZIMY |
Zakupy w Lublinie
Tel. (w godz. 7-22) 534 - 787 - 231
do domów, biur, warsztatów itp.
|
________________________________________________________________________________________
W trakcie spotkania dyrektor Regionalnego Centrum Projektów Międzynarodowych i Programów, a tym samym dyrektor Organizacji Pozarządowej „Instytut Zrównoważonego Rozwoju", dr Stanislav Ignatiev opowiedział o działaniach Generalnego Centrum Projektów Międzynarodowego i Programów, efektach jego funkcjonowania, jak również potrzebach rolników z obwodu charkowskiego i połtawskiego.
By pokazać jak funkcjonuje COIE, podczas wizyty przedstawiono prezentację mówiącą o celach projektu COIE, strukturze COIE w Polsce, usłudze pro-export i pro-biz. Kwestię dotyczącą grup producenckich, ich rodzajów, zaletach działania, statusie wstępnego uznania oraz przykłady lubelskich grup producentów owoców i warzyw omówił dyrektor Sławomir Struski.
Ponadto, aby podzielić się doświadczeniami swoją firmę zaprezentował wiceprezes zarządu P.H.U"EGO" sp.z o. o., Hajdar Bogoutdinow, natomiast informacje o możliwościach wykorzystania umiejętności i kwalifikacji pracowników z terenu Ukrainy w polskich przedsiębiorstwach z sektora rolno-spożywczego przekazała Małgorzata Nurzyńska z Agencji Pracy TRADMA, która ściśle współpracuje z partnerem ukraińskim.
Spotkanie w UMWL było okazją do pokazania dobrych praktyk i podzielenia się bagażem doświadczeń w temacie grup producenckich lub też innych form wspierania działalności przedsiębiorstw z sektora rolnego i rolno-spożywczego.
(ac)
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..