Wiele miast (351)

Minimalizm w praktyce – płyty Libet Ceramic z efektem betonu

Beton kojarzony jest przede wszystkim ze stylem industrialnym. Produkty z linii Libet Ceramic udowadniają jednak, że może mieć on różne oblicza. Gresy porcelanowe odwzorowujące wygląd betonowych powierzchni sprawdzą się nie tylko w nowoczesnych domach i ogrodach, ale także w tych zaprojektowanych w stylu klasycznym lub śródziemnomorskim. W każdym przypadku wprowadzą do aranżacji stonowaną kolorystykę, utrzymaną w różnych odcieniach szarości i beżów oraz minimalistyczny design.

Reklama
Kolekcję Libet Ceramic, inspirowaną wyglądem betonu, tworzą trzy grupy produktowe: Lab_21, Mashup i Officine. Płyty Officine wyróżniają się ciekawą strukturą przecieranego betonu. Kwadratowe elementy o wymiarze 60 x 60 cm są dostępne w trzech kolorach – Romantic (beżowo-kremowy), Dark (szary) i Gothic (grafitowy). To kwintesencja nowoczesnego wzornictwa. Monochromatyczna baza na powierzchni produktów Mashup została z kolei wzbogacona barwnymi drobinkami, dzięki czemu znakomicie odzwierciedlają one naturę swojego pierwowzoru. Tu również mamy do wyboru trzy barwy – Way, Block, Road – od jasnego odcienia piaskowego, aż po ciemny antracyt. Możliwości aranżacyjne Mashup zwiększa dodatkowo dostępność dwóch rozmiarów płyt (60 x 60 cm i 90 x 90 cm) oraz obecność  w kolekcji specjalnych elementów dekoracyjnych z charakterystycznym wzorem. Inspiracją dla produktów Lab_21 stała się natomiast starożytna technika „opus signinum”, polegająca na tworzeniu nawierzchni poprzez miażdżenie tłuczonych cegieł i amfor mieszanych z zaprawą, w które następnie wkomponowywano prosty ornament lub geometryczne desenie. Efektem wykorzystania takiej inspiracji są wyroby o intrygującej, ziarnistej fakturze i dwóch odmiennych kolorach – ciepłym Lab_Mou oraz chłodnym Lab_Fog. Płyty o wymiarach 60 x 60 cm przywodzą na myśl historyczną architekturę, jednak dzięki minimalistycznemu charakterowi, doskonale wpisują się też we współczesną stylistykę.

Beton w ceramicznym wcieleniu

Połączenie modnej estetyki surowego betonu z walorami użytkowymi gresu porcelanowego zaowocowało powstaniem produktów, które sprostają najtrudniejszym warunkom i oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Wyroby te pozwalają tworzyć efektowne nawierzchnie, które  cechuje wyjątkowa trwałość i wytrzymałość. Są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Praktycznie zerowa nasiąkliwość sprawia, że w ich powierzchnię nie wnikają substancje, takie jak np. olej, wino czy kawa. Trudno je więc zaplamić, a w przypadku powstania zanieczyszczeń, wystarczy na ogół myjka ciśnieniowa. Płyty z gresu porcelanowego mogą też być czyszczone z użyciem środków chemicznych, niestraszne są im kwasy czy sól. Są zatem z powodzeniem wykorzystywane nie tylko na ścieżkach czy tarasach, ale także w tak wymagających miejscach jak otoczenie basenu (zwłaszcza, że charakteryzują się również bardzo dobrym współczynnikiem antypoślizgowości - R11).

Wszechstronne produkty Libet Ceramic zostaną docenione już na etapie montażu – ich stosunkowo niewielka waga ułatwia układanie, a uniwersalny kształt sprawia, że z łatwością zestawimy je z innymi materiałami nawierzchniowymi.
 
Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.ceramic.libet.pl oraz www.libet.pl.
 
stat4u PortalPOLSKA.pl