Wiele miast (2)
„Mąż mojej żony” w MCK Sokół jako inauguracja działalności Teatru Studio K

„Idealny mężczyzna powinien: znakomicie gotować i być fantastycznym kochankiem, powinien też sprzątać i dobrze zarabiać. Jednak warunkiem udanego związku jest to, że ci dwaj mężczyźni… nie mogą się znać”. Spektakl „Mąż mojej żony”, w wykonaniu Teatru Studio K, odbędzie się 12 marca o godz. 18.00 w Sali im. Romana Sichrawy. Spektakl oparty na sztuce Miro Gavrana jest inauguracją działalności Teatru w Krynicy Zdroju.

Reklama
Autor: Miro Gavran
Tłumaczenie: Anna Tuszyńska
Reżyseria i opracowanie gwary: Jerzy Król
 
Czas trwania: 80 min. (bez przerwy)
 
Obsada:
Edmund – Bartosz Dermont
Zeflik – Saniwoj Król
 
To dość niezwykłe zdarzenie, kiedy mężczyzna spotyka męża swojej żony. Trudno sprostać takiej sytuacji na trzeźwo. Wraz z ilością wychylanych kieliszków panowie, którym rzecz taka właśnie się zdarzyła, z zacietrzewionych wrogów stają się swoimi powiernikami.
 
Sztuka opowiada o dwóch mężczyznach, których łączy wspólna małżonka. Oczywiście mężowie dowiadują się o takim fakcie ostatni. Akcja jest dość zmyślnie skomponowana, oparta na całkiem zgrabnym absurdzie.
 
Dodatkową wartością przedstawienia jest potraktowanie gwary śląskiej, którą posługuje się jeden z bohaterów. Postać nie popisuje się śląską godką, lecz żyje w przestrzeni czasu, z którego gwara śląska wyrasta: cierpi, żartuje, złości się… i kocha w gwarze śląskiej. Muzyką dialektu aktor wyraża pełnię barw duszy granej postaci.
 
Bartosz Dermont – zdolny, wszechstronny i skromny młody aktor, podbijał już nie tylko rodzime sceny teatralne, ale jego talent mogła docenić również publiczność zagraniczna. Potrafi wcielić się zarówno w targanego wątpliwościami Hamleta, obłąkanego Walpurga, nieposkromionego i niebojącego się przeciwstawić zarówno władzy carskiej jak i boskiej Kordiana czy wyrachowanego, strachliwego i nieco schizofrenicznego Zajączka w spektaklu skierowanym do najmłodszych pt. „Koziołek Matołek”. W spektaklu „Mąż mojej żony” Miro Gavrana, Bartosz Dermont wciela się postać Edmunda, inteligentnego, wrażliwego mężczyznę, który pewnego dnia odkrywa, że wbrew dotychczasowemu przekonaniu nie jest jedynym mężem swojej żony.
 
Saniwoj Król – aktor, lektor, kaskader, choreograf walk, fotograf. Absolwent PWSFTv i T w Łodzi oraz Szkoły Kaskaderskiej 13. Znany z postaci kreowanej w serialu „Pierwsza Miłość”. Jest również twórcą choreografii walk w spektaklach teatralnych. Autor programu nauczania „Know How – planu filmowego” dla Policealnego Studium Charakteryzacji i Efektów Specjalnych FAM. Trener na wielu warsztatach teatralnych dla dzieci i młodzieży. Występował na wielu scenach w Polsce, w rolach zarówno klasycznych jak Kordian czy Mercucio, jak i bardziej współczesnych. W spektaklu wciela się w postać z pozoru gruboskórnego Ślązaka, który jak inni wyjechał za lepszym bytem na zachód, jednak po bliższym poznaniu, okazuje się, że nawet w tak twardym mężczyźnie drzemie nutka wrażliwości i romantyzmu.
 
Jerzy Król – reżyser, aktor, filolog, pedagog, współzałożyciel i dyrektor Teatru Studio K. Ważniejsze reżyserie: „Czapa” – J. Krasińskiego; „Colas Breugnon” – R. Rolland; „Pętla” – M. Hłasko; „Tango” i „Emigranci” – S. Mrożek; „Wesele na Górnym Śląsku” – S. Ligoń; oraz dwa programy kabaretowe. Ważniejsze role teatralne: Szarmancki – „Powrót Posła”; Konrad w „Wyzwoleniu”; Stańczyk w „Weselu” S. Wyspiańskiego; Sobolewski w „Dziadach” A. Mickiewicza; Kardynał Wyszyński w „Zapiskach więziennych” St. Kar. Wyszyńskiego.
 
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie SOKOŁA od 3 marca.
 
Więcej informacji na: www.mcksokol.pl
 
(oprac. Bartosz Szarek)
Źródło: MCK Sokół
Fot. materiały promocyjne / Teatr Studio K
 
www.TwierdzaWyobrazni.pl 
stat4u PortalPOLSKA.pl