Lublin
LubelUp! – aplikacja o Lublinie

Mobilna gra ma zachęcić mieszkańców do zwiedzania miasta. Dzięki współpracy z 11 podmiotami można w ciekawy i innowacyjny sposób uczestniczyć w wydarzeniach miasta i wygrać nagrody. Pilotażowy projekt zachęca do eksploracji Lublina, w przyszłości może być wykorzystywany do innych celów.

Reklama

Aplikacja, stworzona przez Fundację TEAM Teatrikon oraz firmę PixelFrog i Mateusza Zaroda została stworzona w ramach projektu „Obywatele Jutra – wychowani do demokracji”. Dzięki współpracy z Miastem Lublin powstała wirtualna mapa ok. 200 miejsc aktywności społecznej, kulturalnej czy sportowej. Korzystając z narzędzi geolokalizacyjnych, aplikacja sprawdzi, w której części miasta będzie znajdował się gracz i przyzna mu odznaki i punkty za odwiedzanie ważnych miejsc i wydarzeń, rozwiązywanie quizów oraz wykonywanie misji. Wśród zadań znajdą się m.in. wizyty w lubelskich instytucjach i urzędach, udział w inicjatywach kulturalnych, sportowych i społecznych.

 

Celem gry jest zachęcenie mieszkańców Lublina do eksplorowania miasta. Poprzez zastosowanie mechanizmów znanych z gier, korzystanie z możliwości, które daje miasto, nabierze dla graczy nowego wymiaru. Codzienne aktywności stają się dla nich wyzwaniami. Osiągnięcia można porównać z przyjaciółmi i rywalizować o najlepsze wyniki.

 

Nadrzędnym celem gry jest aktywizacja lubelskiej młodzieży, czwórka graczy, którzy osiągną najwyższy wynik otrzyma nagrodę główną – 15 dwuosobowych wejściówek do wykorzystania w 2016 r. Wśród nich znajdziemy m.in. bilety do teatrów i na koncerty, zwiedzanie podziemi lubelskich, wejściówki na Icemanię czy AQUA Lublin oraz wstęp na specjalne wydarzenia podczas festiwali miejskich.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

_______________________________________________________________________________________
 

W ramach obecnie trwającej rozgrywki można również walczyć o nagrody związane z wypełnianiem zadań tematycznych:

 

Kulturomania - karnet weekendowy dla dwóch osób na Open’erFestival 2016

Świadomość obywatelska - tablet Dell Venue 8

Zaczytanie – czytnik e-booków Amazon All New Kindle Paperwhite 3

Gwiazda Sportu – voucher do sklepu sportowego o wartości 500 zł

EkoLogika – rower miejski

W puli nagród znajdują się także m.in.powerbanki, pendrive’y, słuchawki czy termosy. Łączna pula wszystkich nagród wynosi ponad 9 tys. zł.

 

LubelUp! to gra przeznaczona na urządzenia mobilne, jak smartfony czy tablety. Aplikacja jest dostępna do pobrania z Google Store (Android). Gra jest darmowa, a zabawa możliwa do rozpoczęcia natychmiast po zainstalowaniu aplikacji.
 


 

Obecnie w grze można uzyskać maksymalnie ok 300 pkt, ale liczba zadań do wykonania wciąż rośnie, dlatego na zdobycie nagród można liczyć niezależnie od tego, w którym momencie gry się do niej dołączy. Czasu na wzięcie udział w trwającej rozgrywce pozostaje niewiele, ponieważ zakończy się już 21 grudnia!

 

LubelUp! to jednak przede wszystkim potężne narzędzie, którego działanie będzie kontynuowane również w przyszłym roku. O skali zastosowań może świadczyć to, że już teraz w jej współtworzenie zaangażowało się 11 partnerów: Centrum Kultury w Lublinie, Warsztaty Kultury, Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Teatr im. H. Ch. Andersena, Centrum Spotkania Kultur oraz jednostki Urzędu Miasta Lublin: Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów, Referat ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i partycypacji społecznej, Wydział Ochrony Środowiska, a także Wydział Sportu i Rekreacji.

 

Obecna rozgrywka jest początkiem działań i wstępną prezentacją możliwości aplikacji. Niebawem zostanie udostępniona jej wersja na urządzenia wyposażone w system iOS, a w dalszej perspektywie także Windows. W przyszłości dzięki aplikacji można będzie m.in. organizować działania wolontariackie, organizować mini konkursy, stawiać wyzwania innym graczom, używać do nauki, weryfikować wykonywanie zadań w grach miejskich, czy wykorzystywać w celachturystycznych.

stat4u PortalPOLSKA.pl