Kultura Edukacja
Lubelskie nagrodzone w Wiedniu
Region Lubelski, jako jeden z najbardziej utytułowanych laureatów międzynarodowych festiwali CIFFT (International Committe of Tourism Film Festivals), otrzymał nagrodę specjalną 10. jubileuszowej edycji Festiwalu FilmAT (Film Art. & Tourism Festival).
W stolicy Austrii 6 listopada odbyła się gala, na której nagrodzono zwycięskie produkcje z poszczególnych festiwali. Region Lubelski otrzymał nagrodę specjalną z okazji 10-lecia Festiwalu FilmAT w Warszawie. Nagrodę - spiżową statuetkę „Turysty" wręczyli Alexander V. Kammel - dyrektor CIFFT oraz Ewa Kotus - dyrektor Festiwalu FilmAT, a odebrali ją: Beata Biała Wiejak - wicedyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Mikołaj Majda - właściciel agencji Event Studio z Lublina.
Warto zaznaczyć, że ta agencja była producentem spotu „Lubelskie - chwilo trwaj" na potrzeby kampanii województwa lubelskiego w 2010 roku, która objęła wszystkie główne anteny telewizyjne oraz kinowe sieci w całym kraju. Spot zdobył uznanie międzynarodowego jury i nagrody aż sześciu festiwali CIFFT - w Polsce, Rumunii, Słowenii, Rosji, Czechach i w Austrii, gdzie został nagrodzony Grand Prix.
I to nie jedyne laury Regionu Lubelskiego na festiwalach CIFFT, bo kilka prestiżowych nagród zdobył też spot z niedawnej kampanii „Lubelskie - na chwilę lub na dużej". Ta produkcja, przygotowana dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przez warszawską agencję San Markos, została nagrodzona na: Festiwalu Filmów Turystycznych „Das Goldene Stadttor" w Berlinie, Festiwalu Filmów Turystycznych „TourFilmRiga" w stolicy Łotwy oraz na Film Art. & Tourism Festival w Warszawie.
Warszawski festiwal odbywa się nie tylko pod egidą CIFFT, ale także pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Środowiska, Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiego Instytutu Sztyki Filmowej. Wśród laureatów specjalnej nagrody, jaka nasz region został uhonorowany 6 listopada w Wiedniu, są osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla rozwoju polskiej sztuki filmowej, m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda, Studio Filmowe Se-Ma-For, czy Łódzka Szkoła Filmowa.
Włodzimierz Szeląg, dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Wiedniu, obecny na gali 6 listopada, nie krył zadowolenia z aktywności promocyjnej Polski i jej regionów, w tym województwa lubelskiego, które w ciągu festiwalowej dekady zdobyło uznanie jurorów i publiczności, deklasując setki promocyjnych filmów i spotów z całego świata. W tym roku do grona najlepszych dołączył także region Pomorza, zdobywając Grand Prix CIFFT 2015 za film „Poland's Riviera".
Organizatorzy i jurorzy festiwali CIFFT podkreślali i przypominali, że Lubelskie stało się znane i docenione na wielu festiwalach zarówno za sprawą promocyjnych spotów Urzędu Marszałkowskiego, jak i wielu lokalnych samorządów i stowarzyszeń, które wyprodukowały bardzo udane filmowe materiały. Są wśród nich m.in.: Jeziorzany, Lubartów, Józefów na Roztoczu, Ziemia Łukowska czy Kraina Lessowych Wąwozów, działająca w obszarze Nałęczowa, Puław, Kazimierza.
-
Jak wybrać półkotapczan?
-
Księga oszczędnościowa..
-
Jak wybrać idealne kolczyki na..
-
Czy każdy może napisać powieść?..
-
Noclegi apartamenty Róża Wiatrów..
-
Bezpłatne webinarium pt. Czy..
-
Kurtyny spawalnicze i ich..
-
Dieta ketogeniczna – czym jest,..
-
Węże strażackie: Kluczowe..
-
Automatyczny Trading Krypto dla..
-
Centrum Leczenia Jelit w Poznaniu..
-
AG.pl oferuje szeroki asortyment..
-
Klinika Centrum Terapii Jelit –..
-
Serwis Niedźwiedzia w Luboniu -..
-
Pyłek pszczeli - właściwości,..
-
Miód Gryczany - Cudowny Dar Natury
-
Wydajne i bezawaryjne kasy..
-
Jak przygotować samochód do..
-
Carpathian Startup Fest 2024...
-
Bezpieczeństwo na Wodzie:..
-
Pielęgnacja zasłon tkaninowych:..
-
Cynamon jako skuteczny sposób na..
-
Borowik Szatański, Borowik Ponury..
-
Ślad czeskich kopaczy kryptowalut..