Lublin
Lubelskie na TOUR SALONIE w Poznaniu

Po ponad ćwierć wieku Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu zamiast jesienią odbyły się już na początku roku - od 12 do 14 lutego. W wystawie uczestniczyło mniej wystawców, ale jak zwykle dopisały wszystkie polskie regiony, wśród nich lubelski. Nie zabrakło też zwiedzających, głównie mieszkańców Poznania i Wielkopolski, bo targi turystyczne odbywały się równolegle z innymi dużymi wystawami - Targami Myślistwa i Strzelectwa  KNIEJA, Targami Wędkarskimi RYBOMANIA i Targami Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX.

Reklama

Mimo nowego terminu i mniejszej niż zwykle liczby wystawców oraz targowych gości reprezentujących turystyczną branżę, TOUR SALON można zaliczyć do udanych imprez. Duży ruch indywidualnych zwiedzających i ich liczne wizyty na stoisku Regionu Lubelskiego pokazały nowy trend - rosnące zainteresowanie turystyką krajową, w tym mniej popularnymi regionami i miastami niż tylko góry, morze, Trójmiasto czy Kraków. Ta „moda na Polskę" jest efektem mocno niestabilnej sytuacji w wielu do niedawna bardzo popularnych turystycznie krajach, szczególnie w basenie Morza Śródziemnego i w Azji Mniejszej.
 

Reklama________________________________________________________________________________
 

Optima              
Zamów kuriera

Paczki, przesyłki
 

Kurier-Lublin.pl

Bezpłatna dostawa
sklepu spożywczego


tel. 534-787-231

WDomowychCenach.pl

 

_______________________________________________________________________________________
 

Dużo gości lubelskiego stoiska pytało o mocno wypromowany Szlak Rowerowy Polski Wschodniej Green Velo, który na odcinku ok. 400 km przebiega przez województwo lubelskie. Zainteresowani dociekali, które odcinki mają w sąsiedztwie najlepszą bazę noclegową, gdzie są usytuowane tzw. Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR), pytali też o lokalne szlaki połączone z Green Velo. A takich w naszym regionie nie brakuje, bo twórcy i promotorzy Szlaku Rowerowego Polski Wschodniej rekomendują w lubelskim 23 szlaki o łącznej długości blisko 1000 km, wśród nich m.in. popularny czerwony szlak „Lasy Sobiborskie" (36 km), łączący Włodawę i Okuninkę z Wolą Uhruską, albo Szlak Geoturystyczny Roztocza Środkowego (79 km), prowadzący do kamieniołomów, sztolni, wodospadów i innych atrakcyjnych miejsc.

 

Nie brakowało też zainteresowanych naszymi największymi turystycznymi wizytówkami, jak Zamość, Lublin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, a kilka osób pytało o dogodne miejsca do dłuższych letnich pobytów, a nawet do zamieszkania na stałe w Dolinie Bugu i na Południowym Podlasiu. Okazuje się, że po warszawiakach także poznaniacy poszukują spokojnych enklaw na wsi i to najlepiej z daleka od dużych aglomeracji.

 

Stoisko Regionu Lubelskiego, zorganizowane przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, pomagali obsługiwać przedstawiciele: Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Urzędu Miasta Lublin, UM Biała Podlaska, UM Zamość, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze", a także Poleskiego Parku Narodowego i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Materiały promocyjne na stoisko przekazali m.in.: LOT „Roztocze" z Tomaszowa Lubelskiego, LOT „Kraina Lessowych Wąwozów" z Nałęczowa, LOT „Szlak Jagielloński" z Lublina, Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych oraz Starostwo Powiatowe z Łęcznej.

 

Muzeum w Dęblinie, będące trzecią tego typu placówką w kraju obok Krakowa i Warszawy, wzbudziło duże zainteresowanie zarówno zwiedzających targi, jak też poznańskich i ogólnopolskich mediów. W bardzo szybkim tempie to muzeum staje się wizytówką nie tylko lotniczego Dęblina, ale całego regionu.

 

Warto zaznaczyć, że w najbliższych miesiącach województwo lubelskie zorganizuje promocję na regionalnym stoisku na międzynarodowych targach turystycznych w: Łodzi (26-28 lutego 2016), Berlinie (9-13 marca), Katowicach (18-20 marca), Warszawie (22-24 kwietnia).

 







stat4u PortalPOLSKA.pl